Gaziantep'te bin 27 çocuk için sünnet şöleni

Gaziantep’te bin 27 çocuk için sünnet şöleni

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bin 27 çocuk için ‘ Sünnet Şöleni’ düzenlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, daha evvel Gaziantep Valiliği ve Vilayet Sıhhat Müdürlüğü iş birliğiyle sünnet ettirilen bin 27 çocuk için ‘ Sünnet Şöleni’ düzenlendi. Hasan Celal Hoş Millet Bahçesi’nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bayan, Aile, Eğitim ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen şölende, bin 27 çocuk için çeyrek altın ve bisiklet dağıtımı yapılırken, kurulan özel oyun parkında sihirbazlık ve çeşitli sahne şovları organize edildi.

“Çocuklarımızı hoş yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz”

Çocukları hijyenik kurallarda, sağlıklı kentin kurallarında sünnet ettiklerini tabir eden Lider Şahin, “Hep birlikte çok hoş çalışma yapıldı. Sünnet çocuklarımıza ikramlaşmak sünnet dedik ve bisikletler ikram ediyoruz. Güle güle kullanın” biçiminde konuştu.

Vali Davut Gül’den çocuklara forma müjdesi

Gaziantep Valisi Davut Gül ise tertipten ötürü Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’e teşekkürlerini sunarak, “Bin 27 tane evladımız var. Bunların spor yapabilmeleri için Gaziantep spor formalarını da biz ikram edeceğiz, güzel uğurlu olsun. Sayın Fatma Şahin öncülüğünde Gaziantep’in spor kent olması kültür kenti olması daha yaşanabilir bir hale gelmesi için sizlerle birlikte çalışıyoruz” tabirini kullandı.

Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, bugün çok memnun olduklarını lisana getirerek, “Çocuklarımız için çok değerli bir adım atarak, hoş güzel bir günde beraberiz. Rabbim mürüvvetlerini göstersin, acılarını göstermesin, bahtları açık olsun. Ülkemizin, milletimizin İslam aleminin bahtı daima güzel olsun, sağ olun, var olun. Bugün Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’in öncülüğünde hoşluğa, mutluluğa şahit oluyoruz. Bir sünnetin ihyasını daima birlikte görüyoruz. Yavrularımızın bu keyifli günlerini görüyoruz. Bisikletlerine de hayırla binsinler inşallah” diye konuştu. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal