Gaziantep'te 1027 çocuk için sünnet şöleni düzenlendi

Gaziantep’te 1027 çocuk için sünnet şöleni düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince daha evvel sünnet ettirilen 1027 çocuk için sünnet şöleni düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ile Vilayet Sıhhat Müdürlüğü iş birliğiyle sünnet ettirilen çocuklar için düzenlenen şölende, çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Hasan Celal Hoş Millet Bahçesi’nde düzenlenen şölende sünnet ettirilen çocuklara çeyrek altın ve bisiklet ikram edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Valisi Davut Gül, tertipte emeği geçenlere teşekkür etti.

Çocuklara yönelik dayanakların sürdüğünü aktaran Gül, “1027 evladımız var. Bunların spor yapabilmeleri için Gaziantepspor formalarını da biz ikram edeceğiz, iyi uğurlu olsun. Sayın Fatma Şahin öncülüğünde Gaziantep’in spor kenti olması, kültür kenti olması daha yaşanabilir bir hale gelmesi için sizlerle birlikte çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Gaziantep’teki belediye liderlerinin hayır işlerinde yarıştığını söz eden Şahin, şunları kaydetti:

“Bugün yaşanan meselelere baktığımızda, dünyanın geldiği problemlere baktığımızda, sünnetten uzaklaştıkça mutsuz oluyoruz. Kur’an’dan uzaklaştıkça huzursuz oluyoruz. Sıhhatimizi kaybediyoruz. O yüzden sevgili Peygamberimiz hoş ahlaktır ve biz biliyoruz ki bu dünya büyük bir imtihandır. Bu imtihanı geçip cennette buluşmak istiyoruz. “

Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise çocuklar için değerli bir adımın atıldığını aktardı.

Emeği geçenlere teşekkür eden Gül, “Rabbim mürüvvetlerini göstersin, acılarını göstermesin, bahtları açık olsun. Ülkemizin, milletimizin İslam aleminin bahtı daima yeterli olsun, sağ olun, var olun.” tabirini kullandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu evlatlarımız, bizim değerli evlatlarımız. Yarınlarımız, geleceğimiz.” tabirini kullandı.

Kaynak: AA / Okan Coşkun – Aktüel