Gaziantep ALG Spor şampiyonluğa odaklandı

Gaziantep ALG Spor şampiyonluğa odaklandı

TFF Bayanlar Futbol Harika Ligi’nde kümesini birinci bitirerek direkt çeyrek finale yükselen Gaziantep ALG Spor’un rakibi, oynanan play-off 1. tıp maçlarının akabinde Beşiktaş oldu. Kuvvetli maç öncesi hazırlıklarını sürdüren sarı-grili kadro, şampiyonluğa odaklandı.

Gaziantep ALG Spor, geçtiğimiz dönemlerde da Bayanlar Futbol Harika Ligi final ve yarı finalinde karşılaştığı Beşiktaş ile bu defa çeyrek finalde karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor. Sarı-grili kadro şampiyonluğa odaklanırken Gaziantep ALG Spor-Beşiktaş çeyrek final birinci maçının 3 Mayıs’ta İstanbul Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nde, ikinci maçın ise 7 Mayıs Pazar günü Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanacağı açıklandı. Sarı-grili kadro, güçlü rakibini her iki maçta da mağlup ederek evvel yarı finale ismini yazdırmayı daha sonrasında ise finale çıkarak üst üste 2. şampiyonluğuna ulaşmaya çalışacak. ALG Spor, Beşiktaş hazırlıklarını Gaziantep FK tesislerinde yaptığı çalışma sürdürürken yapacağı son idmanın akabinde İstanbul’a geçerek kampa girecek.

“Artık son virajlara geldik”

Gaziantep ALG Spor’un başarılı genç antrenörü Salih Öner, 2022-2023 dönemi Bayan Futbol Muhteşem Ligi’nde artık son viraja geldiklerini belirterek, “Çeyrek final sürecinin akabinde artık finale ve şampiyonluğa yanlışsız büyük bir adım atmış olacağız. Önümüzde ligin esaslı takımlarından Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile karşılaşacağımız 2 kritik 90 dakika var. Birinci maçımızı İstanbul’da Beşiktaş’ın alanında oynayacağız, ikinci maçı ise kendi konutumuzda oynayacağız. Olağan dönemi 8 puan farkla dorukta tamamladık. Bu tabloyu, şampiyonluk kupasını bir kere daha müzemize taşıyarak manalı hale getirmek istiyoruz” dedi.

“Şehrimiz bize sahip çıkıyor”

Kulübün altyapıya verdiği ehemmiyete değinen ve kentin gruba sahip çıktığını belirten Öner, “Kulübümüz, Gaziantep’te ve bölgemizde bayanların futbol branşı özelinde sporla buluşması, alt yapı faaliyetlerinin gelişmesi ve yeşil alanda olmak isteyen çocuklarımız ve gençlerimizin nitelikli kaideler çalışmalar yapabilmesi ismine kıymetli bir misyon üstlendi. Kentimiz, bize sahip çıkıyor, liderimiz Ali Gözcü, bizlere ve kulübümüzün çatısı altında gerçekleşen tüm faaliyetlere büyük bir takviye veriyor. Birçok teknik adamın ve atletin içerisinde olmak istediği bir sisteme sahibiz ve bunun bedelini çok düzgün biliyoruz. Tüm bunlar yan yana geldiğinde muvaffakiyet bizim için kaçınılmaz oluyor” sözlerini kullandı.

“Fiziksel ve mental olarak final dönemine hazırız”

Son şampiyona yakışır bir halde oynamak istediklerini vurgulayan Öner, “Sahada izleyenlere zevk veren kaliteli bir futbol sergilemek istiyoruz. Oyun ideolojimiz bu tarafta. Fizikî ve mental olarak final dönemine hazırız. Rakiplerimizin gücünü biliyoruz lakin kendi gücümüzün farkındayız. Alana en güzel oyunu yansıtarak son şampiyona yakışır bir biçimde uğraş edecek ve inşallah unvanımızı koruyacağız. Oyuncularıma ve takımıma itimadım tam” halinde konuştu.

“Üst üste ikinci defa şampiyon olarak kupayı depremzedelerimize armağan etmek istiyoruz”

Antrenör Salih Öner, üst üste ikinci şampiyonluğu alıp kupayı sıkıntı günler geçiren Gaziantep’e getirmek istediklerini belirterek, “Deprem felaketinin akabinde güç günler yaşadık. Bu periyotta ligde yolumuza devam etmek ve şampiyonluk hedeflemek büyük bir fedakarlık gerektiriyordu. Maddi ve manevi olarak gereksinim duyduğumuz her şeyi bizlere sunan başta kulüp liderimiz Ali Gözcü’ye, topluluğumuza, tribünlerde bizden takviyelerini esirgemeyen değerli taraftarlarımıza, kısaca bize gönül veren herkese şampiyonluğu armağan etmek istiyoruz inşallah. Bunu daima birlikte başaracağız. Futbolu güzelleştirmek için alanda olan ve bundan sonraki süreçte de yeşil alanda emek verecek olan herkese muvaffakiyetler diliyorum. Kazanan Türk sporu olsun” diye konuştu. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor