Fatih Erbakan'dan Ümraniyeli vatandaşlara: "Bir oy Erdoğan'a bir oy Yine Refah'a" daveti

Fatih Erbakan’dan Ümraniyeli vatandaşlara: “Bir oy Erdoğan’a bir oy Yine Refah’a” daveti

Fatih Erbakan‘dan Ümraniyeli vatandaşlara: “Bir oy Erdoğan’a bir oy Yine Refah’a” çağrısı

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan :

“Milletimiz 14 Mayıs’ta ferasetini bu sefer de konuşturacak ve bir sefer daha gösterecektir”

İSTANBUL – Seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyecek olan Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Ümraniye’de “Sevgi yürüyüşü” ne katıldı, Erbakan vatandaşlara, “Bir oy Erdoğan’a bir oy Tekrar Refah’a” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Ümraniye’de “Sevgi yürüyüşü”ne katıldı. Alemdağ Caddesi’nde gerçekleşen yürüyüşte evvel esnafla selamlaşan Fatih Erbakan vatandaşlarla bir ortaya gelerek açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini belirten Erbakan “Bir oy Erdoğan’a bir oy Yine Refah’a” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “Milletimiz her vakit tabir ettiğimiz üzere ferasetini inşallah bu seferde konuşturacak. 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na en büyük dayanağı vererek ferasetini bir sefer daha gösterecektir. Zira milletimiz inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızı kaybetme konusunda çok hassas, kaybetmek istemiyor. Bugün yedili masaya baktığımızda imam hatiplerin fazlasını kapatalım, Ayasofya’yı yine müze yapalım, 5 yaşında çocuğa Kur’an mı öğretilir? Bu Taliban zihniyetidir baş örtüsüne anayasal bir düzenleme getirileceği vakit mecliste, hayır bu laikliğe terstir biz buna onay vermeyiz diyen 28 Şubat zihniyetinin izlerini taşıyan yedili masanın inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımıza ziyan vereceğini çok güzel biliyorum. Yedili masaya PKK’nın yöneticileri, FETÖ’nün yöneticileri takviye veriyor, LGBT lobileri dayanak veriyor” dedi.

Sözlerine devam eden Erbakan, “Diğer bir mevzu bunların Türkiye’yi bir maceraya ve kaosa sürükleme tehlikesidir. Tam 8 başlı bir idare vaat ediyor. 7 tane Cumhurbaşkanı yardımcısı, hepsi farklı partiden hepsi farklı telden çalacak. Bir tane Cumhurbaşkanı adeta yedi kocalı hürmüz modeli üzere sekizli idare modeli söylüyor. Bu idare yürür mü, işler mi Türkiye’yi karmaşaya kaosa, belirsizliğe, krize sürükleyecek bir idare biçimi. Ulusal görüşün, Tekrar Refah Partimizin mecliste olması Çok büyük değer taşıyor. Zira partimizin temsil ettiği dava milletimiz hayrına ve yararına yönelik” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Halit Arslan – Siyaset