Etraf Bakanı Kurum, Maltepe Sahil'de gençlerle bir ortaya geldi

Etraf Bakanı Kurum, Maltepe Sahil’de gençlerle bir ortaya geldi

ETRAF, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Maltepe Sahil’de gençlerle bir ortaya geldi. Çocuklara oyuncak ikram eden Kurum gençlerle de basketbol oynadı. Kurum yaptığı açıklamada, “İstanbul’umuzda tam 48 tane millet bahçesi yapıyoruz. ve 18 milyon metrekare büyüklüğe sahip. Yani buradaki her bir gencimiz için bir metrekare ilave yeşil alan kazandırıyoruz. 81 vilayette 81 milyon metrekare maksadıyla yola çıktık. ve o anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

“145 BİN 300 AĞAÇ DİKTİK”

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin 8 Mayıs’ta birinci etabının tamamlanacağını söyleyen Kurum, “Bu millet bahçelerine artık bir yenisi daha ekleniyor. Nerede biliyor musunuz? İstanbul’da. Nerede pekala? İstanbul Atatürk Havalimanı millet bahçesi. O millet bahçemiz İnşallah Mayıs’ın 8’i itibariyle birinci etabı İstanbullu kardeşlerimize, gençlerimize hizmet verecek. ve orada tıpkı yeşil alanların içinde burada olduğu üzere, tüm toplumsal donatılarıyla birlikte kardeşlerimiz vakit geçirecek. Gençlerimiz eğlenecek, bisiklete binecek, yürüyüş yapacak, spor yapacak. Aileleriyle birlikte güzel vakit geçirecekler. Hani onlar diyorlardı ya. Buraları işte Katarlılara satacaklar, buraları işte Araplara verecekler. Buralara rantsal dönüşüm yapacaklar, binaları dikiyorlar diyorlardı ya. Biz dikmedik lakin ne diktik biliyor musunuz? 145 bin 300 ağaç diktik. ve o projemizin birinci etabını inşallah 8 Mayıs itibariyle tüm İstanbullu kardeşlerimize kazandırıyoruz. Alışılmış orada biliyorsunuz bizim gençliğimizle birlikte 6 yıldır düzenlediğimiz Teknofest fuarları var. Büyük teknoloji sanayi savunma ülkemizdeki işte Togg’umuzu, Altay tankımızı yeniden Atak helikopterimizi, TCG Anadolu gemimizi İHA ve SİHA’mızı üreten tüm firmalarımızla 6 yıldır biz orada ne yapıyoruz? Gençlerimizle TEKNOFEST gençliğiyle birlikte fuarlar düzenliyoruz. ve işte bu yıl da büyük bir coşkuyla TEKNOFEST Fuarı’mız gençlerimizle bir ortaya geldi” dedi.

“BİZ ÇABAMIZI SİZLER İÇİN, DAHA DÜZGÜN BİR GELECEK İÇİN SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ”

“GENÇLİĞİN YÜZYILI, SPORTMEN YÜZYILI OLACAK”Bakan Kurum, “Biz de, gençliğimizde basketbol alanında bu türlü spor yapardık, sevdiğimiz arkadaşlarımızla birlikte. O günlerimi hatırladım. Orada gidip, işte yani çeşmeden su içerek yorulur, terlerdik. O günleri hiç unutamıyoruz. Burada da gençlerimizle bir ortaya gelmek bizi çok memnun etti. O günleri hatırladık. Bütün gayemiz, amacımız o. Natürel gençler çok uygun oynuyorlar. Bizim kadroda biraz güzeldi, torpilliydik. Karşı grubu yendik. Lakin dostluk kazandı, barış kazandı. Ben tüm gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Derbi maçı ise 1-1 iki kadromuza da muvaffakiyetler diliyoruz. İkisi de İstanbul’umuzun güzide kadrolarından. Beşiktaş’ımız, Galatasaray’ımız, Fenerbahçe’miz. Yeniden İstanbul’da Başakşehirimiz var, Ümraniye’miz var, Eyüpspor’umuz, Pendikspor’umuz, Tuzla, hepsi hoş bir çaba veriyorlar. Gençliğin yüzyılı, atlet yüzyılı olacak. Gençlerimiz bu manada işte burada görüyoruz. Spor yapıyorlar, basketbol oynuyorlar, futbol oynuyorlar. Hak eden kazansın diyorum. Dostluk kazansın diyorum. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Görüntü dökümü: ————–Parktaki genel detaylar-Bakan Kurum’un gençlerle yürüyüşü-Bakan Kurum’un basketbol oynaması

-Bakan Kurum’un açıklaması


– İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset