Eskişehirspor Yeni Mersin İ.Y. maçında yaşanan olaylarda polisler yaralanırken, stat ziyan gördü

Eskişehirspor Yeni Mersin İ.Y. maçında yaşanan olaylarda polisler yaralanırken, stat ziyan gördü

Eskişehirspor ile Yeni Mersin Egzersiz Yurdu ortasında oynanan maçta gerçekleşen olaylarda taraftarlar hem polise hem de stada ziyan verirken, yaşanan uzun periyodik arbedeler amatör kameralara yansıdı.

TFF 3. Lig 31. haftasında dün Eskişehirspor ile Yeni Mersin Egzersiz Yurdu, Eskişehir‘de karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen maçta Es-es, alandan 2-1 galip ayrıldı. Çabaya saha dışında gerçekleşen olaylar damga vurdu. Teze nazaran gruplarını desteklemek için Eskişehir‘e gelen Mersinli taraftarlar, Porsuk Bulvarı üzerindeki köprüye pankartlarını asıp, toplumsal medyadan ‘Şampiyonluk bayrağımız Eskişehir semalarında. Herkese sarfiyat, inan fark etmez’ başlıklı paylaşımı yaptı. Akabinde iki grubun taraftarları ortasında gerginlik başladı. Maç saatinin yaklaşması ile stada gerçek yürüyen Mersinli bir taraftar, toplumsal medyada paylaştığı manzarada ‘Eskişehirli arıyoruz’ sözlerini kullandı. Karşılaşma öncesinde karşı karşıya gelen iki ekip taraftarları ortasında kovalamaca ve vakit zaman arbede yaşandı.

Yine teze nazaran maçın başlamasıyla kendilerine ayrılan deplasman tribününde maçı izleyen Mersinli taraflar, Es-esin attığı gollerden sonra adeta çılgına döndü. Gol anonsunun yapıldığı anda toplumsal medyada paylaşılan imajlarda, Mersinli taraftarların koltuk ve muhafaza plakaları başta olmak üzere stada ziyan verdiği görüldü.

Mersinli taraftar ile Eskişehirsporlu idare ortasında da tansiyon yaşanırken, kayda alınan imgelerde taraftarların söktükleri koltukları fırlattığı imgelere yansıdı. Kadrolarının geri düşmesiyle yeterlice gerilen Mersinli taraftarların, kendi ortalarında hengame ettikleri de öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olaylarda bilhassa birtakım bayan ve çocuk taraftarların ezilme tehlikesi geçirdiği manzaralar toplumsal medyada paylaşıldı. Olaylı geçen maç sonrası stattan ayrılan taraftarların misyonlu polisleri de yaraladığı görüntülendi. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor