Eskişehir merkezli 8 vilayette eş vakitli terör operasyonu: 10 kuşkulu yakalandı

Eskişehir merkezli 8 vilayette eş vakitli terör operasyonu: 10 kuşkulu yakalandı

Eskişehir merkezli olarak 8 vilayette MLKP terör örgütü ilişkili şahıslara yapılan eş vakitli operasyonlarda 6’sı bayan 10 kuşkulu yakalandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma çerçevesinde, terör örgütü MLKP irtibatlı 17 şahıs hakkında verilen gözaltın kararının akabinde Eskişehir Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Gayret ile İstihbarat şubeleri takımları tarafından operasyon başlatıldı. Sabah 05.00 sularında Eskişehir merkezli olarak, içlerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Hatay, Kayseri ve Çanakkale’nin bulunduğu toplam 8 vilayette eş vakitli olarak şafak operasyonu operasyon düzenlendi. Tespit edilen adreslere Polis Özel Harekat ögeleri ile gerçekleştirilen baskınlar sonucu, 6’sı bayan 10 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı.

Terör örgütü MLKP temaslı olduğu tespit edilen ve gözaltına alınan şüphelilerin, meskenlerinde ve örgüte eleman temini için kullanıldığı sav edilen gençlik merkezlerinde arama yapıldı. Aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman, yasaklı yayın, dijital malzeme ile örgüte ilişkin yayın organlarının gazete ve mecmuaları ele geçirildi. – ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa