ERCİŞ'E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

ERCİŞ’E ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesine bağlı Balveren beldesi mevkinde askeri işçisi taşıyan otobüsün şarampole yuvarlandığı kazada şehit olan Piyade Kontratlı Er Muhammed Koçak’ın (25), acı haberi Van’ın Erciş ilçesindeki ailesine verildi. Koçak’ın çarşamba günü nişanının olduğu öğrenildi.

Uludere kara yolu Balveren beldesi mevkinde askeri işçisi taşıyan otobüs şarampole devrildi. Kazada 2 asker şehit oldu, 4’ü ağır olmak üzere 44 asker ve otobüs sürücüsü yaralandı. Kazada şehit olanlardan birinin Van’ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı Mahmut ve Güler çiftinin 3 çocuğundan ikincisi olan Piyade Kontratlı Er Muhammed Koçak olduğu belirtildi. Koçak’ın Gölağzı Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberi, askeri ve sivil yetkililer tarafından verildi. Şehit Koçak’ın bu hafta çarşamba günü nişanlanacağı belirtilirken, acı haberle yıkılan aile, taziyeleri kabul ediyor.

Şehit Koçak’ın cenazesinin yapılan otopsi süreçlerinin akabinde bugün akşam saatlerinde helikopterle ilçeye getirileceği belirtilirken, ailesinin yaşadığı meskene de Türk bayrakları asıldı. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki