Emre Kocadağ: "Beşiktaş, şampiyonluk yarışının en büyük adaylarından birisi"

Emre Kocadağ: “Beşiktaş, şampiyonluk yarışının en büyük adaylarından birisi”

Emre Kocadağ : ” Beşiktaş, şampiyonluk yarışının en büyük adaylarından birisi”

İSTANBUL – Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, iki rakiplerine karşı ikili averajda üstünlük sağladıklarını belirterek, “Beşiktaş, şampiyonluk yarışının en büyük adaylarından birisi. Bunu herkes bu türlü kabul etmek zorunda” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in 32. haftasında Beşiktaş, konuk ettiği Galatasaray‘ı 3-1’lik skorla mağlup etti. Çabanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Türkiye’nin dört bir yanından bugün Beşiktaş’ı desteklemeye gelen herkese teşekkür ederek, “Bugün Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek isteyenlere ve Beşiktaş’ı yarışın dışında görmek isteyenlere, bizim pozisyonumuzu kabul etmek istemeyenlere Beşiktaş olarak karşılığı bir defa daha alanda verdik. Yaklaşık 5 hafta evvel Kadıköy’de 10 bireyle aldığımız 4 gollü bir galibiyet. Bugün burada konutumuzda Galatasaray‘a karşı aldığımız 3 gollü galibiyet. İki rakibimize karşı ikili averajda üstünlük sağlamış durumdayız. Beşiktaş, şampiyonluk yarışının en büyük adaylarından birisi. Bunu herkes bu türlü kabul etmek zorunda. Kâfi ki bu lig adaletli bir biçimde yönetilsin. Adaletli bir biçimde, hakemler, federasyon bu işi yönetmeye talipli olsun. Bugün tekrar Beşiktaş aleyhine verilen ikili çabalarda onlarca karar var. Beşiktaş’ın önünü kesmeye yönelik birtakım adımlar var. Ancak başarılı olamadı bu adımlar. Ben buradan hem federasyon şuralarına, hem MHK’ye seslenmek istiyorum. İçinizde birazcık vicdan varsa, adalet duygusu varsa, bu kalan 5 haftada bunu alana yansıtırsınız. Beşiktaş’ı bu sene başından beri bu yarışın dışında tutmanız hiçbir yarar getirmedi. Beşiktaş, bu yarışın içinde her vakit olduğu üzere var olduğunu gösterdi. İki rakibini de farklı yenerek gösterdi. O yüzden içinizde vicdan ve adalet duygusu biraz olsun kalan haftalarda birazcık varsa bunları alanda görmek istiyoruz. Bu koltuklar hepimiz için gelip süreksiz. Bu koltuklardan kalktığınız vakit gerinizde bıraktığınız anılar, ardınızdan konuşulan telaffuzlar sizi ayakta tutuyor. O yüzden bu şuralar da vazife alan herkes bunun şuurunda olmalı” tabirlerini kullandı.

“Bildiğimiz tek şey var o da şimdiye kadar adaletli bir lig olmadığı”

Ligle alakalı şaibelerin olduğunun konuşulduğunu aktaran Emre Kocadağ, “Biz hiçbir vakit ellerimizde dokümanlar var, bildiklerimiz var. Sonra konuşuruz, evvel konuşuruz telaffuzları yapmadık. Biz bir şey biliyorsak her vakit söyledik. Bildiğimiz tek şey var o da şimdiye kadar adaletli bir lig olmadı. Bakın bugün bir sefer daha geçmiş söylemlerimizin ne kadar haklı olduğunu gördük. Deplasmanda oynamakla, konutumuzda oynamanın farkını bugün Galatasaray hissetmiştir umarım. Bugün ortada 5 puan fark var. Bizim her vakit vurgu yaptığımız, sarsıntı nedeniyle maalesef ligden çekilmek durumunda kalan kulüplerle ilgili bir adaletsiz olduğunu söyledik. Deplasmanda ve meskeninde oynamaya sayılarıyla alakalı bir adaletsizlik olduğunu söyledik. Bunlarla alakalı onlarca şey konuşuldu. Bunun kesin bir doğrusu yok. Bugün Beşiktaş meskeninde oynadığı maçlarda sergilediği performans muhakkak. Rakiplerimizin deplasmanda oynadığı maçlarda sergilediği performanslar aşikâr. Bunun değerlendirmesini yaptılar. Maalesef adaletsiz bir halde yaptılar. Bugün yaşananlar bizim ne kadar haklı olduğumuz bir kere daha ortaya seriyor. Beşiktaş yarışın içinde. Bir sefer daha adalet vurgusu yapıyorum. Çok kuvvetli bir viraj var. Bundan sonra şuralarda vazife alanlar, alanda misyon alacak hakemler çok daha fazla dikkatli olmak zorunda. Herkes için, bütün yarışan kadrolar için bu adaleti sağlamak zorundalar” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enes Gümüş – Spor