Elazığ'da Türkiye'nin ulusal arabası Togg'a vatandaşlardan büyük ilgi

Elazığ’da Türkiye’nin ulusal arabası Togg’a vatandaşlardan büyük ilgi

Türkiye‘nin yerli arabası Türkiye‘nin Arabası Teşebbüs Kümesi (Togg), Elazığ‘da Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde vatandaşlarla buluşurken vatandaşlar Togg’a ağır ilgi gösterdi.

Türkiye‘nin yerli arabası Togg, Elazığ‘da birinci sahibine teslim edilmesinin akabinde AK Parti tarafından vatandaşlarla buluşturuldu. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde vatandaşlarla buluşan Togg’u görmek için vatandaşlar fuar merkezine akın etti. Togg’u gören vatandaşlar çokça fotoğraf çektirirken sahibinden araç hakkında bilgi aldı.

Bugün çok coşkulu ve gururlu olduklarını belirten Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları, “60 Yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne daima birlikte şahitlik ediyoruz. Hemşerilerimizle bu gururun memnunluğunu yaşamak bizleri önemli manada mutlu etti. Malumunuz 60 yıl evvel devrin Cumhurbaşkanı tarafından periyodun, ihtilal arabasının yapılmasıyla alakalı çalışmalar başlamıştı fakat maalesef çeşitli sebeplerden kaynaklı o gün başarısız olan süreç bugün Allah’a hamd olsun Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçeğe dönüştü. 2002 öncesi Türkiye‘sinde devlet içerisinde çöreklenmiş çetelerin ve darbeci zihniyetlerin varoluşları devletimizin ve ülkemizin tam bağımsız Türkiye olma yolunda ilerlemesi konusunda çok önemli manada sekteye uğrayan bir süreç kelam konusuydu. Ancak 2002 yılından itibaren AK Parti iktidarlarıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde öncelikle devlet içerisinde çöreklenmiş çetelerin temizlenmesi, vesayetçi sistemin ortadan kaldırılması tam bağımsız ekonomimizin ortaya çıkarılması noktasında Cumhurbaşkanımızın ve grubunun ortaya koymuş olduğu irade bugün hamd olsun ülkemize, İHA’ların SİHA’ların, Togg’ların ve ATAK’ların kazandırılması noktasında değerli bir yer almıştır. Togg’umuzu Elazığ’ımıza getirdik. Togg’umuz Elazığ’da olmakla birlikte birebir vakitte Türkiye yollarında ve inşallah tüm dünya yolunda olacaktır” dedi.

Bugün yüreklerinin kıpır kıpır attığı, inanılmaz bir heyecanın yaşandığı inanılmaz bir atmosfer içerisinde olduklarını aktaran AK Parti Elazığ Vilayet Lideri Şerafettin Yıldırım, “Bizi bu kadar duygulandıran yüzde yüz bizim markamız olan başka bir söz ile Made İn Türkiye olan Togg marka aracımızdır. Öncelikle Akgün ailesine akabinde da ülkemize ve vatandaşlarımıza iyi olsun” tabirlerini kullandı.

Togg’un Elazığ’da olduğunun altını çizen AK Parti Elazığ 2’nci sıra milletvekili adayı Ejder Açıkkapı, “Öncelikle ülkemize iyi olsun. Togg babayiğitler aranırken birileri tarafından daima bunu yapamazsınız üretemezsiniz üzere kendi milletini, devletini, idaresini ve kendi iradesini değersizleştirmeye çalışanlarla da uğraş verdi. Siz bu arabası üretemezsiniz diyorlardı. Allah’a çok şükür başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın babayiğitler nerede davetinden sonra Togg üretim etabına geldi. Bursa Gemlik’te 1 milyon 200 metrekare bir alanda yaklaşık 22 milyarlık bir bütçeyle fabrika kuruldu ve 29 Ekim 2022 tarihinde de seri üretimden birinci aracımız banttan indi. Bugün Allah’a çok şükür Togg’umuz Elazığ’ımızda. Bu aracı vatandaşlarımızla paylaşan kardeşimize de teşekkür ederim” cümlelerini kullandı. – ELAZIĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset