Edirne'de "Seçim Güvenliği Toplantısı" yapıldı

Edirne’de “Seçim Güvenliği Toplantısı” yapıldı

Edirne‘de, Vali Kürşat Kırbıyık başkanlığında “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, Valilikte yapılan toplantıda, Cumhurbaşkanı ve 28’inci Devir Milletvekili Genel Seçimleri öncesi ve sonrasında alınacak önlemler görüşüldü.

Seçim takvimi, seçmen kütüklerinin ilanı, seçim süreciyle ilgili seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrası alınacak önlemler konuşulduğu toplantıda, seçim süreci boyunca tüm kurumların gereken önlemleri almaları, eksiklikler var ise ilgili makamlara bildirmeleri ve seçim süreciyle ilgili vatandaşlara gerekli bilgilendirmenin yapılması üzere mevzular değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırbıyık, seçimlerin Türkiye için güzel olmasını dileyerek seçimlerin huzur ve itimat ortamında geçmesi için her türlü tedbirin alınacağını belirtti.

Seçime katılacak bütün siyasi partilerin YSK kararları ve seçim mevzuatında belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde hareket etmeleri konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Kırbıyık, her vakit olduğu üzere Edirne halkının göstereceği hassaslıkla kent genelinde seçim sürecini sıkıntısız bir formda tamamlayacaklarını tabir etti.

Toplantıya Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Vilayet Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Suat Dönmez, Jandarma Asayiş Şube Müdürü Albay Şahin Özköse ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kaynak: AA / Gökhan Zobar – Şimdiki