Dünyaca ünlü kıyıda hafta sonu yoğunluğu

Dünyaca ünlü kıyıda hafta sonu yoğunluğu

Dünyaca ünlü kıyıda hafta sonu yoğunluğu

Uçuşa yasak olan falezlerde yamaç paraşütçüleri uçmaya devam etti

ANTALYA – Turizm kenti Antalya‘nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili‘nde pazar yoğunluğu yaşandı. Ambulans ve kıyı güvenlik helikopter güzergahı olması nedeniyle uçuşa yasak olan falezlerde ise yamaç paraşütçülerinin uçmaya devam ettiği görüldü.

Hava sıcaklığının 23 derece olarak ölçüldüğü Antalya‘da tatilciler ve yerli halkın adresi dünyaca ünlü Konyaaltı Kıyısı oldu. Akdeniz’in mavi sularında çok sayıda tatilci kulaç attı. Deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü kıyıda aileler de çocuklarını eğlendirdi. Tatilciler, güneşin bulutların ortasından yer yer kendini gösterdiği kentte şemsiye kullanmadan bronzlaşmaya çalıştı. Kıyı Antalya Hayat Parkı’ndaki ağaçlık bölgelerde tatilcilerin vakit geçirdiği görüldü. Kimi tatilciler ise su sporlarının sevilen etkinliklerinden parasailing yaptı. Çocuklar, varyantın alt bölgesinde kayalık alanda hem yüzdü hem eğlendi.

“Bugün Konyaaltı kıyısı çok yoğun”

Ailesi ile birlikte kıyıya gelerek vakit geçiren Mustafa Çelik, “Hava çok hoş ancak rüzgar var. Denize girenler var, soğuk olduğu için ben giremedim. Bugün Konyaaltı kıyısı çok ağır. Ben ailemle her gün buraya geliyorum” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ertuğrul Gün – Şimdiki