Diyarbakır'da PKK ve HDP mağduru ailelerin evlat nöbeti devam ediyor

Diyarbakır’da PKK ve HDP mağduru ailelerin evlat nöbeti devam ediyor

Çocuklarının PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen ailelerin evlat uğraşı bin 336 gündür HDP vilayet binası önünde devam ediyor.

3 Eylül 2019 tarihinde farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma hareketi başlatan ailelerin evlatlarını umutla bekleyişi bin 336 gündür sürüyor.

Kızı Gülcan’a kavuşma ümidiyle kararlı bir formda evlat nöbetinde olan baba Necmettin Biçer, çadıra geldikten sonra HDP’lilerin kepenk kapatıp kaçıp gittiklerini söyledi.

Engelli kızıyla birlikte nöbette olduğunu belirten Biçer, “Diyarbakır anneleri, babaları olarak Kürt’üz, kendimizi inkar etmiyoruz. Devletimizin Kürt’üyüz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. Ancak maalesef bugüne kadar HDP’nin ve PKK’nın zulmettiği Kürtler oldu. Kürtler üzerindeki bu baskıyı kaldırsalar herkes rahat yaşayacaktır” dedi.

Buradan ayrılmayacaklarını vurgulayan Biçer, “HDP’liler güzel bilsinler. Onlar nereye kaçarsa kaçsın biz buradayız. Onların kapısındayız. Şayet insan olsalardı kapılarını kapatıp gitmezlerdi” tabirlerinde bulundu. – DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa