Diyanet İşleri Lideri Erbaş: "Çocuklarımıza ne kadar sahip çıkarsak geleceğimiz o kadar parlak olacaktır"

Diyanet İşleri Lideri Erbaş: “Çocuklarımıza ne kadar sahip çıkarsak geleceğimiz o kadar parlak olacaktır”

Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, “4-6 yaş ortası çocuklara ne kadar çok sahip çıkılırsa geleceğimiz de o kadar daha parlak olacaktır” dedi.

Diyanet İşleri Lideri Erbaş, Balıkesir’de din vazifelileri ile bir ortaya geldi. Vilayet Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Erbaş, bugün çalışanın bayramı olduğunu hatırlatarak, “Allah çalışan kardeşlerimizin emeklerini zayi etmesin inşallah. Çalışmalarınızın maddi olarak karşılığı hesap edilemez, bunu biliyoruz. Ancak manevi olarak hesabını Cenab-ı Hakk’ın kiramen katibin melekleri yazıyor” diye konuştu.

“Kur’an-ı Kerim ve sünnete sarıldığımız surece yolumuzu sapıtmayız”

Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki bütün unvanların Peygamber Efendimize dayandığını ve din vazifelilerinin de varisi olduğunu belirterek, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) Veda Hutbesi’nde; ‘Size iki şeyi emanet bıraktım, bunlara sarıldığınız surece yolunuzu sapıtmazsınız. Allah’ın kitabı ve sünnetim’ İşte elimizde 2 sağlam kaynak. Bunlara sarıldığımız surece ve muhatap kitlemizin Kur’an’a ve sünnete sarılmalarını sağladığımız surece yolumuzu sapıtmayacağız, onlar da yollarını sapıtmayacaklar” sözlerini kullandı.

Erbaş, 4-6 yaş ortası çocuklara sahip çıkıldığında geleceğimizin de o kadar daha parlak olacağını ve toplumda Din-i Mübini İslam’a bağlılığın ve şuurlu olarak Müslümanca yaşamanın gelecekte çok daha âlâ olacağını söyledi. – BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî