Dilovası'na yeni kuşak 3 çağdaş kütüphane

Dilovası’na yeni kuşak 3 çağdaş kütüphane

Dilovası Belediyesi ile Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün iştirakinde ilçeye kazandırılan Dilovası‘nın birinci yeni kuşak 3 kütüphanesi merasimle hizmete girdi.

Geçtiğimiz yıl projelendirilerek çalışması başlatılan 3 yeni kuşak kütüphane, Dilovası Turgut Özal Mahallesi, Orhangazi ve Diliskelesi mahallelerinde hizmete açıldı. Gençlerin eğitimine kıymetli katkı sunacak olan yeni jenerasyon kütüphanelerin açılışı Turgut Özal Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Kütüphanelerin açılışına, Kocaeli Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Ellibeş, AK Parti Dilovası İlçe Lideri İlhan Yıldırım, MHP Dilovası İlçe Lideri Ayhan Akay, Tekrar Refah Partisi Dilovası İlçe Lideri Ercan Oğuz, Dava Ocakları Dilovası İlçe Lideri Fazilet Sıtar, mahalle muhtarları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“Biz sözümüzde durduk ve kaldırdık”

Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, misyona geldiği günden bu yana Dilovası’nın geleceği için gece gündüz demeden çalıştıklarını aktardı. Lider Şayir, “Göreve başladığımız birinci günden bu yana ilçemizin katma bedelinin artırılması için çalmadık kapı bırakmadık. Allah’a şükür hangi bakanlığa, Kocaeli Büyükşehir Belediyemize ve hangi kuruma gittiysek elimiz boş dönmedik. Vatandaşlarımız ne istediyse yerine getirmeye çalıştık. Turgut Özal Mahallesi sakinlerinin tek isteği Kömürcüler OSB’nin kaldırılmasıydı. Biz sözümüzde durduk ve kaldırdık. Hastanemizin D sınıfında ki statüsünü C statüsüne çevirterek hizmetlerinin daha da artmasını sağladık. Elhasıl ilçemiz; son yıllarda yapılan yatırımlarla Kocaeli’nin parlayan yıldızı haline geldi. Bu hizmetleri yaparken gençlerimizi ve eğitime en büyük yatırımı yapmaya çalıştık. İlçemize yeni kapalı spor salonları, yüzme havuzları, eğitim alanları kazandırdık. Okullarımızda yeni montessori sınıfları, yapay zeka sınıfları açtık. Çocuklarımızı sinemayla buluşturduk. Ülkemizin çeşitli tarihi ve kültürel yerlerini gezdirerek tarihini ve kültürel alanlarını görmelerini sağladık. Her geçen gün Dilovası eğitimde isminden kelam ettirmeye başladı. İlçemizden Türkiye birincileri çıkıyor. Daha da fazlasını hak ediyoruz. Toplumsal ve kültürel alanda çocuklarımıza her türlü kıymeti veriyoruz. Gençlerimiz için kültür merkezimizde çok sayıda etkinlikler yaptık. Eğitimin her alanına dokunuyoruz. Ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan daima çalıştık” dedi.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri okunan duaların akabinde daima birlikte kütüphanenin açılış kurdelesini kesti. Kurdele bölümünün akabinde da kütüphaneyi gezerek, öğrencilerle kütüphane içinde sohbet etti. – KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal