DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: '14 Mayıs'taki seçim, aslında bir referandum'

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: ’14 Mayıs’taki seçim, aslında bir referandum’

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Millet İttifakı’nın İzmir mitinginde, ” 14 Mayıs‘taki seçim, aslında bir referandum. İki tercih var önümüzde. Otoriterlik mi, demokrasi mi? Keyfilik mi, hukuk mu? Baskı mı, özgürlük mü? Tek akıl mı, ortak akıl mı? Dehşet mu, umut mu? Öfke mi, sevgi mi? Kriz mi, hukuk mu? Yoksulluk mu, zenginlik mi? Kara kış mı, bahar mı? Biz demokrasi diyoruz, zenginlik diyoruz, huzur diyoruz, özgürlük diyoruz. Millet olarak bunu istiyoruz ve bunu almak da en doğal hakkımız. Bahar diyoruz, bahar” dedi.

Millet İttifakı, bugün İzmir’de miting düzenledi. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu mitingde birer konuşma yaptı.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, mitingde şunları söyledi:

“SİZLERE BİR GENÇLİK BORCUMUZ VAR, FARKINDAYIZ: Bu iktidar, ‘İş var fakat gençler iş beğenmiyor’ diyor. Beğenmediğiniz ne varsa haklısınız. Bugünkü hayatınız çocukken hayal ettiğiniz hayata benzemiyorsa, bu ülkede yarınlarınızı göremiyorsanız elbette beğenmeyeceksiniz. Biz de beğenmiyoruz. Genç arkadaşlarıma sesleniyorum; bu ülkenin sizlere bir gençlik borcu var. Sizlere bir gençlik borcumuz var, farkındayız.

TÜRKİYE, EN YÜKSEK STANDARTLARI HAK EDİYOR: Bizim amacımız, her alanda Türkiye’yi Avrupa standartlarını yakalamış bir Türkiye.  Çünkü Türkiye, her alanda en güzelini hak ediyor.  Demokraside, temel hak ve özgürlüklerde, hukukun üstünlüğünde, iktisatta, eğitimde, sıhhatte, sanatta, hayatın her alanında ülkemiz en yüksek standartları hak ediyor.

Türkiye, dünyadan koptu, içine kapandı. 13 Mayıs’ta Avrupalı gençler Eurovision müzik yarışını konuşacak. Türkiye katılmıyor bile. 2003 yılında Sertab Erener, ‘Everyway that I can’ diyerek bize büyük bir gurur yaşatmıştı. Birinci olmuştu. Tekrar tıpkı gururu yaşayacağız. Madonna’yı, Metallica’yı, Rammstein’ı, Roger Waters’ı, Rihanna’yı, U2’yu ve çok sayıda müzisyeni kendi ülkemizde ağırladık. Hepsi geldi Türkiye’ye. Türkiye, düzgün yönetildiğinde bütün Avrupa ve dünyanın gözbebeği oluyor. Yeniden dinleyeceğiz.

GENÇLER ALIP BİNSİN DİYE İMKAN YARATACAĞIZ: TOGG hayali olan gençler, hayalinizdekilerin en güzeline layıksınız. İktidar ‘İşte ürettik’ diyor ancak vatandaşlarımız uzaktan seyrediyor. Biz, gençler alıp binsin diye imkan yaratacağız. Telefon almak, bilgisayar almak, otomobil almak, mesken almak hayal olmaktan çıkacak. İnanın, bütün bunlar çok çabuk gerçekleşecek.

İKİ TERCİH VAR: KARA KIŞ MI, BAHAR MI? BİZ BAHAR DİYORUZ: 14 Mayıs‘taki seçim, aslında bir referandum. İki tercih var önümüzde. Otoriterlik mi, demokrasi mi? Keyfilik mi, hukuk mu? Baskı mı, özgürlük mü? Tek akıl mı, ortak akıl mı? Dehşet mu, umut mu? Öfke mi, sevgi mi? Kriz mi, hukuk mu? Yoksulluk mu, zenginlik mi? Kara kış mı, bahar mı?

Tüm Türkiye İzmir’i duysun, yanıt net, tercih net. Biz demokrasi diyoruz, zenginlik diyoruz, huzur diyoruz, özgürlük diyoruz. Millet olarak bunu istiyoruz ve bunu almak da en doğal hakkımız. Bahar diyoruz, bahar.

İzmir, artık sizden bir kelam almak istiyorum. 14 Mayıs’ta oy pusulasını önünüze aldığınızda, o oy verme kabinine girip de vicdanınızla baş başa kaldığınızda Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olmasına ‘evet’ diyecek miyiz? İkinci pusulada ister DEVA ister Saadet ister Gelecek isterse CHP için, CHP’nin oy pusulasının altına ‘evet’ diyecek miyiz? Kelam mü? Ben sözümü aldım. İnanın daima birlikte derin bir nefes alacağız. Nefes almamız kolaylaşacak millet olarak. Bu seçimi emekliler, personeller, memurlar, gençler, esnafımız, çiftçimiz kazanacak. Bu seçimi, otoriter ittifakın görmezden geldiği milyonlar kazanacak. Bu seçimi tüm Türkiye kazanacak. Hazır mıyız? Haydi rahmete. Haydi özgürlüğe. Haydi zenginliğe.”

Kaynak: ANKA / Siyaset