DEREYE UÇAN ARAÇTA ÖLEN 5 KİŞİ, SON SEYAHATLERİNE UĞURLANDI

DEREYE UÇAN ARAÇTA ÖLEN 5 KİŞİ, SON SEYAHATLERİNE UĞURLANDI

RİZE’nin Çayeli ilçesinde dereye uçan hafif ticari araçta hayatı kaybeden şoför Hayrullah (54), eşi İsmet (51), kızı Beyza Alım (22) ile komşusu Mehmet (65) ve eşi Mürvet Özdemir (54), dularla toprağa verildi.

Kaza, evvelki gün Buzlupınar köyü mevkisinde meydana geldi. Hayrullah Alım yönetimindeki 34 KB 8639 plakalı hafif ticari araç, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda denetimden çıkıp, istinat duvarını da aşarak dereye düştü. Kazada şoför Hayrullah, eşi İsmet, kızı Beyza Alım ile komşusu Mehmet ve eşi Mürvet Özdemir, hayatlarını kaybetti.

Bilgin ile Özdemir ailelerinin komşu olduğu, Hayrullah Alim’in ilçede fırın işlettiği, Mehmet Özdemir’in de dolmuşculuk yaptığı belirtildi. 2 ailenin ayı giren Eğzar Yaylası’ndaki konuta gittikleri, kazanın dönüş yolunda meydana geldiği öğrenildi. Beyza Alim’in de 2 yıllık üniversite mezun olup, babasına fırında yardım ettiği bildirildi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

Kazada hayatını kaybedenler için ilçenin Kaptanpaşa köyünde cenaze merasimi düzenlendi. Sağanağa karşın mescide akın edenler, acılı aile fertlerine taziye dileklerini sundu. Vilayet Müftüsü Naci Çakmak tarafından öğlen vakti kıldırılan cenaze namazlarının akabinde 5 kişi, dualarla toprağa verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni