Damacana suyun fiyatı 55 lira oldu

Damacana suda yaşanan son fiyat artışlarıyla, 1 bardak suyun maliyeti 60 kuruşa ulaştı. Boş damacana depozito fiyatı ise 120 liraya kadar çıkarken, bir damacana su ise 55 lirayı buldu.

TOPLAM FİYAT 150 TL’YE ÇIKIYOR

Antalya Tüp ve Su Dağıtıcıları Derneği (ANTSUDER) yöneticisi Halil Mert, damacana su fiyatının geçen yıl 15 ile 30 lira ortasında değiştiğini söyleyerek, “Bu sene artan maliyetlerle birlikte suyun fiyatı 35 ile 55 lira ortasında değişiyor. Boş damacana için depozito fiyatları da misal formda arttı. Onun da fiyatı geçen sene 70 ile 90 lira ortasındaydı, şu an 120 liraya ulaştı. Bir kişi birinci kez damacana su alacaksa depozitoyla birlikte 150 lira üzere bir sayı ödemesi gerekiyor. Son gelen artırımlardan sonra damacanadan doldurulan 1 bardak suyun fiyatı 60 kuruşa kadar ulaştı” dedi.

“MALİYETLER ARTTIĞI İÇİN GERİ DÖNÜŞÜME DEĞER VERİLMELİ”

Boş damacanaların dönüştürüldüğünü belirten Mert, “Müşterilerimizden ricamız, maliyetler arttığı için damacanaların geri dönüşümüne daha fazla değer vermeleri. Biz damacanaları alıp dönüştürüyoruz. Kullanılamayacak durumdaysa kesip iktisada kazandırıyoruz. Vatandaşlarımız damacanaları kriter dışında kullanmasın. Damacanalar 70 doluma kadar kullanılıyor. Bu damacanalara meyve suyu üzere eserler koyuluyor bu tipler şeylerden uzak durulması gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Semih Ersözler – İktisat