Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masa yansısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masa tepkisi

“Bizzat kendilerinin ‘Kumar masası’ dedikleri masa, rulet masası çıktı. Ha teğe dönüyor, nerede duracağı muhakkak değil. Böylesine çarpık çurpuk ayaklı masa olur mu?”

“Bay bay Kemal ne görüştün şunu bir açıklasana?”

“Bu milletten LGBTİ’ci çıkmaz”

“İzmir kendine hiçe sayan kibir masasını sandıkta darmadağın eder”

İZMİR – İzmir Gündoğdu Meydanı’nda alanı dolduran vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizzat kendilerinin ‘Kumar masası’ dedikleri masa, rulet masası çıktı. Ha teğe dönüyor, nerede duracağı muhakkak değil. Böylesine çarpık çurpuk ayaklı masa olur mu?” dedi.

AK Parti Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda binlerce vatandaşa seslendi. Sahneye eşi Emine Erdoğan ile çıkan Erdoğan, İbrahim Tatlıses’in Haydi Söyle müziğinden uyarlanan müzik ile halkı selamladı. Konuşmasında Millet İttifakı’na ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Her biri başka telden çalıyor. Şahsen kendilerinin ‘Kumar masası’ dedikleri masa, rulet masası çıktı. Ha teğe dönüyor, nerede duracağı belirli değil. Böylesine çarpık çurpuk ayaklı masa olur mu? İzmir’den tam da onların anlayacağı lisandan soruyorum; siz ne ayaksınız yahu? Milletimiz, 14 Mayıs’ta bunlara ne ayak olduklarını hatırlatacak” diye konuştu.

“Bay bay Kemal ne görüştün şunu bir açıklasana?”

Son birkaç gündür hekimlerin tavsiyesi üzerine kent programlarına katılamadığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Ankara’dan canlı ilişki ile iştirak ettiğimiz programlar oldu. Öğlen üzeri İstanbul’da TEKNOFEST’te gençlerimizle buluşarak milletimizle programlarımıza geri döndük. İstanbul Yeşilköy’de harika bir heyecan vardı. Gençlik, kiminle nasıl yürüyeceğini biliyor. Akabinde soluğu İzmir’de aldım. Dadaloğlu’nun dediği üzere, yiğidin alına yazılandır. Biz 21 yıldır ülkemizi Dadaloğlu’ndan aldığımız ilhamla alnımızda ne yazılmışsa onun geleceği inancıyla bugüne geldik. Vesayet tehditlerinden korkmadık. Terör örgütlerinin akınlarından ürkmedik. Parlamento içinde bay bay Kemal üzere onların uzantıları ile görüşmeler yapmadık. Soruyorum; Kandil’in parlamentodaki temsilcileri ile parlamento içinde kapalı kapılar altında bay bay Kemal ne görüştün şunu bir açıklasana? Bu seçim bay bay Kemal’i uğurlama seçimi olmalı. Bunu yapmaya hazır mıyız?” diye sordu.

“Böyle nankörlük olur mu?”

İzmir’in seçim kararını verdiğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “İzmir’in gereğini yapacağına inanıyorum. Çünkü daima bir şeyler söylüyor, konuşuyor. ‘İzmir daha güzeline layık’ diyor. Hakikat. Pekala, İzmir’in büyükşehir belediyesi sende. Her yağmurda İzmir ne hale geliyor. Pekala, İzmir’e AK Parti iktidarının getirdikleri ortada iken bu türlü nankörlük olur mu? İstanbul’dan İzmir’e 7,5 saatte geliyorduk. Artık 3 saat 15 dakikada. Hatta şurada Manisa-İzmir ortası geçitler neydi? Açtık mı onları? Oradan rahatlıkla Manisa-İzmir ortasını açtık mı? İzmir’e bu hoşluklar yakışır da onun için. Bu yolları açan biziz. Şurada daha misyona geldik, birinci işimiz ‘İzmir’e bu havalimanı olmaz’ dedik. Menderes havalimanını İzmir’e kim yaptı? Bay bay Kemal sen neredeydin?”

“Hala ‘Daha güzeline layık’ diyor”

“Bu defa 9’lu masa olarak arzı endam ettiler”

TCG Anadolu’nun Alsancak Limanı’na geleceğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Gezmeyi ihmal etmeyin. Her vakit bu fırsatı yakalayamazsınız. Son haftayı buraya ayırdık. Finali burada yapalım istedik. Türkiye yüzyılını kimler kuracak? Gençler, Türkiye yüzyılını kurmaya hazırlanın. Ben karşımda bu süper iştiraki görünce Türkiye yüzyılına itimatla bakıyorum. Kendimizi milletimizin teftişine ve takdirine teslime ediyoruz. Bugün de karşımıza birileri çıktı. Her periyot bir maske ile ayağımıza dolanan eski Türkiye hayali, bu defa 9’lu masa olarak arzı endam etti. 9’lu masada belediye liderleri, PKK’nın parlamentodaki uzantısı var mı? Bay bay Kemal bulduğu herkese bir cumhurbaşkanı yardımcılığı ikram ediyor. Bu türlü devlet yönetilir mi? Onları yanına almak suretiyle zannediyor ki işi bitireceğim. Bu millet sana ‘Yürü Kemal’ demeyecek mi? Bu masa o denli bir masa ki birbirinin ayağına dolaşmış durumda. Bu türlü masa olur mu? Hangi masada eğri büğrü ayaklar olur? Kandil ‘Oyumuz Kılıçdaroğlu’na’ diyor. Kandil nedir? Terör örgütünün elebaşları orada. İzmirli kardeşlerim bu Kandil’e ‘Evet’ der mi? Bunun en hoş karşılığını 14 Mayıs’ta sandıkta verecek.”

“Bu milletten LGBTİ’ci çıkmaz”

“Birileri tefecilerden 300 milyar dolar buldum getireceğim’ diyor. Bay bay Kemal bıktık senin şu yalanlarından” diyen Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bulduysan bu parayı al getir. Neyi bekliyorsun, al gel. Sen getirdiğinde ‘Niye getirdin?’ mi dedik? Şayet Merkez Bankasına vereceksek ver. Başka bankalara vereceksen ver. Nereye diyorsan oraya ver fakat palavra söyleme. Bunlar esrar eroin kaçakçısı. Onlardan aldıkları parayı güya buraya getirecek. Yok bu türlü bir şey, hayatı palavra. Öteki ‘Bu paralar fakat 10 yılda gelir’ diyor. Beriki öbür diyor. Biri ‘Teröristleri cezaevinden çıkaracağım’ diyor, öteki havaya bakıp ıslık çalıyor. Biri ‘Savunma sanayi projelerini askıya alacağım’ diyor, öteki başka terane söylüyor. Biri ‘LGBTİ’nin başımızın üstünde yeri var’ diyor, öteki ‘Bunlarla nasıl bir ortaya gelirim?’ diyor. Bu milletin aile kurumu sağlamdır sağlam. Bu milletten LGBTİ’ci çıkmaz. Dimdik, adam üzere adam; ailelerimiz bizim bu türlü.”

“Herkesin ayakkabısı ortaya düşmüş durumda”

Konuşmasında bir fıkra da anlatan Erdoğan, “Aklıma fıkra geldi. Bir küme arkadaş ayakkabı ustasına gidip topluca sipariş vermişler. Usta da bunlara birebir renkte ayakkabılar yapmış. Siparişleri teslim aldıktan sonra bir masa etrafına oturmuşlar. Bakmışlar masa altındaki ayaklar birebir gözüküyor. Ayaklarımız karışmış diye telaşlanmışlar. Yan masadan birinden yardım istemişler. Adam eline sopayı alıp ayaklarına teker terek vurmaya başlamış. Ayağına sopa yiyen ‘Of’ diye kenara çekilmiş ve hepsi ‘Ayaklarımızı bulduk’ diye sevinmiş. 7’li masanın durumu da buna benziyor. Kimse kendi ayağına, ayakkabısına sahip çıkmıyor. Herkesin ayakkabısı ortaya düşmüş durumda. Milletimiz 15 gün sonra sandıkta bunların hepsine iletisiyle oyunu verecek” dedi.

“Kentsel dönüşüm projeleri ne oldu?”

“İzmir kendine hiçe sayan kibir masasını sandıkta darmadağın eder”

“Menfaat ittifakı”

Mitingde konuşan AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, “Menfaat ittifakına karşı, Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalışan iç ve dış çevrelere karşı 14 Mayıs’ta hak ettikleri karşılığı verecek misiniz? İzmir’den o denli bir ses verelim ki sesimiz ta Kandil’e kadar gitsin, ta okyanus ötesine kadar gitsin” dedi.

“Soğan sarımsak seçimi olmaktan çıkmıştır”

DSP Genel Lideri Ömer Aksakal, “Emperyalist taarruza göğsümüze siper ettik. Bu yüzden Cumhur İttifakı’nın, kadim Türk milletinin yanında yer alıyoruz. Bu seçimler evvelkiler üzere sağ sol seçimi değil. İncir, zeytin, pamuk seçimi değil. Söylendiği üzere soğan sarımsak seçimi olmaktan çıkmıştır. Bu seçimler var olma, yok olma seçimleridir. Bir yol ayrımındayız. 14 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. Emperyalist sistemin değil asil Türk milletinin yanında olacağız” sözlerini kullandı.

“İzmir Kent Hastanesi hasta kabulüne başlayacak”

Mitingde, sıhhat alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgiler paylaşan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da “İzmir Kent Hastanesinin inşaatını tamamladık. Aygıtlarını yerleştirmeye başladık. Testleri tamamlanır tamamlanmaz hasta kabulüne başlayacağız” diyerek İzmir Kent Hastanesinin yakında açılacağını duyurdu.

“Milli irade bir kere daha ‘Bu ülkede kaosa yer yok’ diyecek”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu millete, bu ülkeye aşkla, imanla, inançla hizmet eden, Türkiye’nin prestijini üstlere taşıyan Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı yapmak için yola çıktık. İzmir, Recep Tayyip Erdoğan’ı bir daha cumhurbaşkanı yapacak mı? İnanıyoruz ki ulusal irade bir defa daha ‘Bu ülkede kaosa yer yok’ diyecek. Ulusal irade, ‘Bize vasıfsız, niteliksiz adam lazım değil’ diyecek. Vesayet rejimine ‘Hayır’ diyecek. İzmir, 14 Mayıs’ta oyunu bozacak mı, hesapları bozacak mı?” kelamlarına yer verdi.

“Bu ses birtakım yerlerde çok hoş bir formda yankılanıyor”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, “Tüm Türkiye’ye o denli hoş bir karşılık veriyorsunuz ki bu ses birtakım yerlerde çok hoş bir halde yankılanıyor. Allah’a hamdolsun çok güçlü bir önderimiz, çok güçlü bir takımımız var” diyerek İzmir ve Türkiye genelinde AK Parti hükümetleri tarafından hayata geçirilen yatırımları anlattı.

“Türkiye’nin öz evlatları ile Türkiye’ye göz koyanların seçimi”

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı ise şunları söyledi: “Bu seçim sıradan bir seçim değil. Türkiye’nin öz evlatları ile Türkiye’ye göz koyanların seçimi. Daima birlikte topyekun vatanımızı savunmaya hazır mıyız? Bu ülkenin geleceği için şehit, gazi olmuş necip bir milletin evlatlarıyız. Terör destekçilerinin oyununu bozmak için Türkiye yüzyılının mimarı, davamıza gönül vermişlerinin sevdası Cumhurbaşkanımızı bir kere daha cumhurbaşkanı olarak seçmeye hazır mıyız?”

Konuşmaların akabinde Erdoğan ve AK Parti İzmir’in milletvekili adayları sahnede fotoğraf çektirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ceren Atmaca Özden – Siyaset