Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs paylaşımı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs paylaşımı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladı olduğunu anımsattı.

Gençlik yıllarında İETT’de emekçi olarak çalışarak ter döktüğünü belirten Erdoğan, “Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok düzgün bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme gayretimizde bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Hep sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık. Yıllarca istismar gereci yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada personel bayramı yaptık.” tabirlerini kullandı.

“2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Taban fiyatı ve başka ücretlilerin taban fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak birlikte yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz personel kardeşlerimin takviyesine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü iletisi ile ilgili görsel de yer aldı.

Kaynak: AA / Fatma Sevinç Çetin – Şimdiki