Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı! Hem babasından hem kendinden örnek verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı! Hem babasından hem kendinden örnek verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle toplumsal medya hesabı üzerinden ileti yayımladı.

“GENÇLİK YILLARINDA İETT’DE ÇALIŞMIŞ BİR KARDEŞİNİZİM”

Paylaşımında çalışanlara hitap eden Erdoğan, şu kelamları kullandı: “Sevgili personel kardeşlerim; Geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladıyım. Gençlik yıllarında İETT’de emekçi olarak çalışmış, ter dökmüş bir kardeşinizim. Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok güzel bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme çabamızda bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Sürekli sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık.

“NE YAPTIYSAK BİRLİKTE BAŞARDIK”

Yıllarca istismar materyali yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada personel bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla birlikte personel sıhhati ve güvenliğinde çok kıymetli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden minimum fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve öbür ücretlilerin minimum fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak birlikte yaptık, birlikte başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik.

“14 MAYIS’TA SİZLERİN TAKVİYESİNE GÜVENİYORUM”

İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da tekrar sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin takviyesine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”