Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı! Fransa'ya bir darbe de onur madalyası verdikleri terör örgütü YPG'den geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı! Fransa’ya bir darbe de onur madalyası verdikleri terör örgütü YPG’den geldi

Fransa‘da 17 yaşındaki Nahel M.’nin polis kurşunu ile hayatını kaybetmesi ile başlayan şovlar 6. gecesini geride bıraktı. 200 dükkanın yağmalandığı, 300 bankanın büsbütün tahrip edildiği, yüzlerce aracın kundaklandığı protestoların maliyetinin 1 milyar avrodan daha fazla hasara yol açtığı bilinirken Fransa’ya şok tesiri yaşatacak bir olay daha meydana geldi.

PROTESTOCULARA TAKVİYE VERDİLER

Geçtiğimiz aylarda ‘Onur Madalyası’ verdikleri terör örgütü YPG’nin bayan kolu göstericilere dayanak verdiğini açıkladı. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’nin YPG/PKK, Fransa’daki protestoculara, “Yaşasın Rojova’dan Fransa’ya Halkların Direnişi” yazılı ileti ile dayanak verdi.

RESEPSİYONDA ONUR MADALYASI VERMİŞLERDİ

Fransa senatosu geçtiğimiz aylarda terör örgütü YPG/PKK ile ilgili skandal bir karara imza atmıştı. Nevruz hasebiyle düzenlenen resepsiyonda YPG/YPJ’ye ‘onur madalyası vermişti. Resepsiyona, PKK’nın Suriye kolu YPG ve onun bayan yapılanması YPJ’nin kelamda sözcüleri Nuri Mehmud ile Ruksan Mihemed davet edildi.

ERDOĞAN: BESLEDİĞİNİZ YILAN BİR GÜN SİZİ DE SOKABİLİR

2015’te ise hain terör örgütü YPG/PKK’nın Elysee Sarayı’nda elebaşlarını ve kelamda yöneticilerini askeri üniformalarıyla ağırlamışlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teröristlere sahip çıkan Avrupa ülkelerini “Beslediğiniz yılan bir gün sizi de sokabilir” diyerek uyarmıştı.