Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili düzenleme için bayram sonrasını işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili düzenleme için bayram sonrasını işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca memurun beklediği torba yasa hakkında konuştu. Erdoğan, “Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası sonuçlandıracağız” sözlerini kullandı. Kelam konusu torba yasa hakkında Bakan Işıkhan da Temmuz ayını işaret etmiş ve “En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak düzgünleştirme, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba maddede sunacağız” açıklamalarında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı münasebetiyle AK Parti İstanbul teşkilatına seslendi. Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağı torba yasanın ne vakit Meclis’e sunulacağına ait de bilgi verdi.

“BAYRAM SONRASI SONUÇLANDIRACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimlerin akabinde kolları sıvadık. Güçlü bir kabine kurduk. Meclis ve genel merkezdeki görevlendirmeleri neticelendirdik. İki kabine toplantımızda önümüzdeki periyotta atacağımız adımları belirledik. Birileri koltuk hengamesinden başlarını kaldıramazken biz verdiğimiz kelamları yerine getirmeye başladık. Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası sonuçlandıracağız” sözlerini kullandı.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞININ 22 BİN LİRA OLMASI BEKLENİYOR

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da düzenleme için Temmuz ayına işaret etmişti. Işıkhan, “Zaten iki husus vardı. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak uygunlaştırma, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba maddede sunacağız. Meclis tarafından kısa müddette geçmesini sağlayacağız. Meclis tatile girmeden Allah nasip ederse çıkarmayı düşünüyoruz, Temmuz ayında inşallah.” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Türkiye olarak tahrik siyasetine de boyun eğmeyeceğiz. Buna müsaade verenler emellerine ulaşamayacak. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlarıyla kararlı gayret edilinceye kadar reaksiyonumuzu en güçlü biçimde ortaya koyacağız.

“319 BİN KONUTU 1 SENEDE TESLİM EDECEĞİZ”

Geride bırakacağımız en büyük mirasın tüm insanlığa kazandırdığınız eserler olduğunun şuuruna varıyoruz. Bayram günleri bilhassa depremzedelerimizle dayanışmamızı göstermek için eşsiz fırsatlardır. Daima bir arada bu fırsatı kıymetlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Yürekleri yanan kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz. Belediyelerimiz ve STK’larımızla depremzedelerimizin yanındayız. Bir sonraki bayramı afetzede kardeşlerimizin yeni yuvalarında geçirmesi için gece gündüz çalışıyoruz. 319 bin konutun inşasını 1 sene içinde bitirerek bu amacımızı gerçekleştireceğiz.

ENFLASYON VE TERÖR

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle milletimiz bize inancını göstermiştir. Muhalefet cephesinde yaşananlar karşımızdakilerin çaplarını ve ufuklarını ortaya koymuştur. Seçim sonucunun faturası hala depremzedelere kesiliyor. Muhalefete baktığımızda sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Ne yapılacaksa yeniden bizler yapacağız. 85 milyon umudunu bize bağlamıştır. Enflasyondan vatandaşın lokmasına el uzatanlara kadar tahlilin adresi biziz. Milletin kanını emen terör belasını bitirecek iradenin sahibi biziz. Ülkemizi şahlandıracak takım, azim bizdedir.

Hiçbirimizin zafer sarhoşluğuna kapılma hakkı yoktur. Kibir, böbürlenme bizim partimizde kendisine yer bulamaz. 21 yılda elde ettiğimiz 17’nci zafer sonrası bize yakışan tevazu, samimiyet, tebessümdür, anlayıştır, müsamahadır.

YEREL SEÇİM MESAJI

Her vatandaşımızı Türkiye Yüzyılı’na inandıracak adımlar atmamız lazım. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli yönetimler seçimlerine sizden bu anlayışla, şimdiden çok sıkı formda hazırlanmanızı bekliyorum. İstanbul’u 4 yıldır esir alan algı belediyeciliğinin bu hoş kente verdiği ziyanları görünce içim kan ağlıyor. Muhalefetin yönettiği öteki vilayet ve ilçeler de kan kaybediyor. 31 Mart seçimleri, 30 yıl evvelki 1994 seçimleri üzere belediyecilikte yeni bir milat olacaktır. 94 ruhunu dirilterek kentlerimize karabasan üzere çöken fetret evresine son vereceğiz.