Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "300 milyar dolar yatırım" vaadini maksat aldı: Olmayan bir şey gelmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “300 milyar dolar yatırım” vaadini maksat aldı: Olmayan bir şey gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara mitinginde vatandaşlara seslendi. Geniş bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle amaç aldı.

“NASIL OLUYOR DA OLMAYAN BİR ŞEYİ GETİRİYORSUN?”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “300 milyar dolar yatırım getireceğim” vaadine sert reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, olmayan bir şeyin getirilemeyeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomiden zerre kadar anlayanlar düşünsün, ne diyor bay bay Kemal; Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş. Sen bir sefer hangi görevdesin? Nasıl oluyor da olmayan bir şeyi getiriyorsun? Herhalde bunlar daha evvel getirdikleri esrar, eroin vs. bunların bedelini geri döndürme üzere uğraşı var. Olmayan bir şey vadedilmez ve gelmez. Lakin palavra bunda irtifa kesmemiş. Bu 300 milyar doların hesabını 14 Mayıs’ta sormaya var mıyız? Bu palavranın hesabını sormaya var mıyız?” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu formda:

4 yıldır İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ne yaptınız? İzmir bir yağmur görmesin; çamur, çukur alıyor başını gidiyor. Bunların üç tarifi var. Şayet CHP’yi tanımak istiyorsanız; çöp, çukur, çamur. İstanbul’a belediye lideri olduğum vakit İstanbul’u bu türlü tanıdım. İstanbul’u bu kardeşiniz kurtardı. Bunları bilmeyenlere hatırlatmak koşul.

“BUNLARDA PALAVRADAN DİĞER BİR ŞEY BULAMAZSINIZ”

Başkent’in havalimanını kim yaptı, biz. Bu yolları kim yaptı? Ankara’daki metroları kim yaptı? İstanbul, İzmir o denli değil mi? Bunlarda palavradan diğer bir şey bulamazsınız. Palavranın en değerli mihmandarı kimdi biliyor musunuz; bay bay Kemal. Palavra dersi almak istiyorsanız yazıhanesine müracaat edin. 14 Mayıs’ta benim milletim bunları siyasi mevta yapacak.

“BU FETÖ AVANESİ BAY BAY KEMAL’LE BERABER”

Bu FETÖ avanesi kimlerle bir arada, bay bay Kemal’le birlikte. Diğer kim var; İP var, yavrucuklar var. Evvelce almamışlardı artık HDP’yi de aldılar. Sonra Ankara, İstanbul belediye liderlerini aldılar. 6’ydı, 7’li oldu, 9’lu oldu. Sen onlarla yürü bizim yanımızda millet var. Bizim yanımızda cumhur var. Cumhuru yanına alamayan avucunu yalar.

“CUMHURİYETİMİZLE HESAPLAŞMAK İÇİN YANIP TUTUŞANLAR VAR”

Ankara artık yeni bir destan yazmaya hazırlanıyor. Bir tarafta 15 Temmuz ihanetinin rövanşını almak isteyenler var; FETÖ’nün katillerini cezaevinden çıkarıp ortanıza gönderme kelamı verenler var. Yeniden birebir tarafta bölücü emellerini gerçekleştirmek için Cumhuriyetimizle hesaplaşmak için yanıp tutuşanlar var.

“YASİN BÖRÜLERİ ŞEHİT EDENLER BUNLAR DEĞİL Mİ?”

Diyarbakır’da Yasin Börüleri şehit edenler bunlar değil mi? Kürt kardeşlerimi sokağa döküp 51 kardeşimin vefatına sebep olanlar bunlar değil mi? Ne diyorlar; ‘Selo’yu çıkaracağız.’ Düşünün oradan Öcalan çıkacak, misyonu buna verecek. Biz vazifede olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir ne evlat katili çıkabilir. Cezasını çekecek.

“PKK’NIN SİYASİ UZANTILARIYLA PAZARLIKLARA OTURDULAR”

Bunların gözlerini o denli bir hırs bürümüş ki PKK mensuplarının siyasi uzantılarıyla pazarlıklara oturdular. Bay bay Kemal var, Meral Hanım var, HDP var, Davutoğlusu var, bebecanı var, Ankara Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir Belediye liderlerini konuşmak yersiz, onlar da var. Evvel Allah’a sonra milletime inanıyorum.

“BAY BAY KEMAL TALİMATI KANDİL’DEN ALIYOR”

Bay bay Kemal sen talimatı nereden alıyorsun; Kandil’den. Kandil ne diyor ‘Biz artık bay bay Kemal’i destekliyoruz’. Arkadaşı Kandil baronu olanlardan bu ülkeye yarar olur mu? Dünyanın dört bir yanındaki PKK’lılar, FETÖ’cüler, terör örgütleri tüm güçleriyle 14 Mayıs’ta bay bay Kemal’e takviye veriyor. Bölücü terör örgütüyle ortasına ara koyamayan örgüt yöneticileri bay bay Kemal için oy dileniyor.

KILIÇDAROĞLU’NA ATATÜRK HAVALİMANI TEPKİSİ

Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir kümeye vereceklermiş. Türkler, ABD’li şirketin sahibi. Onlarla görüştüm. ‘Siz bu türlü yatırım yapmak isterseniz kapımız açık’ dedim. O gün başbakanım, hala gelecekler. Elden gelenle övünülmez. Geç, bu işi. Takmış TEKNOFEST’e onunla ilgili konuşuyor. Bu milletin evlatlarına hiçbir şey yapamazsınız. TEKNOFEST’i, İHA’ları, SİHA’ları, Akıncıları, Kızılelma’yı alamazsınız. Bu millet sizi avucunun içindeki suyla boğar.”