Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin "Ankara Mitingi"nde konuştu: (4)

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin “Ankara Mitingi”nde konuştu: (4)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Kılıçdaroğlu ve şürekasının idaresi altında CHP, marjinal örgütlerin, LGBT savunucularının, küreselcilerin, mezhepçilik fitnesi çıkarmaya çalışanların koçbaşı haline geldi.” dedi.

AK Parti’nin, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara Mitingi’nde konuşan Erdoğan, hiç kimsenin ülkesinin 21 yıllık kazanımlarının tehlikeye girmesini, demokrasi ve kalkınma atılımlarının yarım kalmasını, evladının geleceğinin belirsizliğe gömülmesini, güvenlik tasasına kapıldığı günlere geri dönmeyi, personelin, emeklinin, memurun ay başında maaşını alıp almayacağını bilmediği devirleri tekrar yaşamak istemeyeceğini söyledi.

Erdoğan, “Biz Türkiye Yüzyılı’nı hayal ediyoruz. Onlar, siyaseti kesimli, iktisadı kırılgan, demokrasisi zayıf, bölgesinde dışlanan, dünyada horlanan eski Türkiye hayali kuruyor. Ankara’daki Başşehir Millet Bahçesi’ni kime kelam verdiklerini bilmiyoruz. Herhalde onu da yakında açıklarlar, yani burası. Kim yaptı burayı? Bunlar yapmayı bilmez ancak yağmalamayı, yıkmayı, istismar etmeyi çok âlâ bilir.” diye konuştu.

Milli Çaba devrinde her birinin istikameti öbür bir ülkeye bakan teali cemiyetlerini, muhibban cemiyetlerini tarihe gömen Ankara’nın, 14 Mayıs’ta bunları da tıpkı adrese postalayacağını söz eden Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Buradan en çok da CHP’ye ve onunla birlikte hareket eden başka partilere gönül vermiş kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bay Bay Kemal, CHP’yi o denli bir hale getirdi ki bu parti kurucusu olduğu Cumhuriyet’e ve kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal’e hakaret edenlerin yuvasına dönüştü. Kılıçdaroğlu ve şürekasının idaresi altında CHP, marjinal örgütlerin, LGBT savunucularının, küreselcilerin, mezhepçilik fitnesi çıkarmaya çalışanların koçbaşı haline geldi.”

“Sen, Aleviliğini yaşa fakat anlatmaya gerek yok”

Erdoğan, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi olduğunu açıklamasına ait “Sana kim dedi, Alevi misin, değil misin? Bizim Alevi’ye de hürmetimiz var, her cinse hürmetimiz var. Bunu söylemene ne gerek var? Sen, Aleviliğini yaşa ancak anlatmaya gerek yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu tablonun, CHP ile hiçbir ilgilerinin olmamasına karşın kendilerini bile rahatsız ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

Buradan soruyorum, kendinizin ve evladınızın geleceğini bu 7’li hengame masasına, hatta bu 9’lu masaya emanet eder misiniz? Ülkenizin güvenliğini, huzurunu, akıbetini, kendi tabirleriyle bu kumar masasına emanet eder misiniz? Hanım kardeşlerime sesleniyorum. Hanımlar, bakkala süt almaya bile göndermeyeceğiniz birine ülkeyi emanet edebilir misiniz? Beyefendiler, dükkanınızı, atölyenizi, tezgahınızı 5 dakikalığına bırakamayacağınız birine ülkeyi emanet eder misiniz? Gençler, dersinize yardım etse, verdiği bilgilerin doğruluğuna kuşkuyla bakacağınız birine kendi geleceğinizi teslim edebilir misiniz? Çiftçi kardeşlerim, önüne 5 keçi katsanız, akşama hepsini kaybedip geleceğini bildiğiniz birine ülkenizin geleceğini teslim edebilir misiniz? Patron kardeşlerim, kendi müessesenizde vasıfsız eleman olarak dahi çalıştırmayacağınız birine ülkenin geleceğini emanet edebilir misiniz? Emekli kardeşlerim, oturduğunuz apartmana yönetici olarak seçmeyeceğiniz birine ülkenin geleceğini emanet edebilir misiniz?”

Erdoğan, tüm bunlar için 14 Mayıs’ta tercihin direkt yana yapılması gerektiğini kaydetti.

(Sürecek)

Kaynak: AA / Yeşim Sert Karaaslan – Siyaset