Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin "Ankara Mitingi"nde konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin “Ankara Mitingi”nde konuştu: (3)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Bu milletin elinden siz TEKNOFEST’i alamazsınız, İHA’ları alamazsınız, SİHA’ları alamazsınız, Akıncı’ları alamazsınız, alamayacaksınız, Kızılelma’yı hiç alamazsınız.” dedi.

Erdoğan, AK Parti’nin Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara Mitingi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye düşmanı kim varsa, hepsi umudunu bay bay Kemal’e bağlamış.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanındakilere şu sözlerle seslendi:

“Şimdi soruyorum sizlere. Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, Cumhuriyet’in varisi Ankara, bu sinsi tezgaha, bu kirli hesaba eyvallah eder mi? Ulusal Caba’nın kenti Ankara, İtfaiye Meydanı’ndaki eskicilerin bile tenezzül etmeyeceği bu bayat senaryoya prestij eder mi? 15 Temmuz direnişinin kahraman kenti Ankara, iradesini terör örgütlerine yancı yazılan bu mankurtlara teslim eder mi? Türkiye Yüzyılı’nın lokomotifi Ankara, evlatlarının geleceğini bu yıkım takımına bırakır mı? Son devletimiz, cumhuriyetimizin başşehri Ankara, mukadderatını bu siyasi ve ekonomik mandacıların eline bırakır mı? Şehitleri ve gazileriyle iftihar eden Ankara, hangi sebeple olursa olsun onların ruhunu, anısını incitecek bir adım atar mı? Pekala Ankara’ya ne yakışır? Ankara’ya cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak yakışır mı? Ankara’ya 21 yılda kurduğumuz güçlü altyapının üzerinde Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek yakışır mı? Ankara’ya yarım kalan işleri tamamlamak için yola çıkanlara yoldaş olmak yakışır mı? Ankara’ya milletimizi hayallerine kavuşturacak şahlanış periyodunun öncülüğünü yapmak yakışır mı? Ankara’ya Cumhur İttifakı’yla birlikte olmak, Cumhurbaşkanlığında bu kardeşinin yanında yer almak yakışır mı?”

14 Mayıs seçimlerinde Ankara’dan rekor dayanak beklediklerini belirten Erdoğan, “Ankara’nın sandıkları patlatacak oy oranlarıyla tekrar tercihini Türkiye Yüzyılı’ndan yana yapacağına inanıyorum.” dedi.

“Vatandaşa meydanlarda verdiğimiz kelamları misyona gelince unutanlardan olmadık”

Erdoğan, ülkeye ve millete hizmet etmenin bir gönül, nasip, aşk işi olduğunu söz ederek, “Aşk ile koşan yorulmaz.” dedi ve geldikleri tüm makamlarda bu anlayışla hareket ettiklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ya bu adamın bir referansı var mı, palavradan öbür… Ne yaptın sen ya? SSK’nın genel müdürü oldu, SSK’yı batırdı. Artık bu ortada çok heyecanlanmış kendini Maliye Bakanı ilan etti. İzlediniz mi? Zavallı… Ondan sonra ‘Kurtcebe geldi, vazifesi yaptı’ filan dedi. ya sen Maliyede bir memurdun, hiçbir vakit bakan makan olmadın. Niçin bu millete palavra söylüyorsun? Öteki dermanı yok. Gelebildiği tek yer memurluktu. Bununla da memur kardeşlerimi aşağılamıyorum. Onlar, ondan çok daha yükseklerde. Artık buna bu hesabı verelim. Artık ne yaptı bu? İşte yanına oy alabilmek için her birine birer Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif ederek, bunun ismi rüşvettir, hepsine birer rüşvet ve bu rüşvetle birlikte de onların da oylarını almak. Artık ben soruyorum; bu rüşvetçiye 14 Mayıs’ta gereken dersi vermeye hazır mıyız?”

Erdoğan, milletin de samimiyetlerini gördüğünü, uğraşlarını takdir ettiğini, siyasi hayatlarında duasıyla, dayanağıyla kendilerine daima sahip çıktığını anlattı.

Bolu Tüneli’nin unutulmaması gerektiğini tabir eden Erdoğan, “Bolu Tüneli’yle ilgili ne diyorlardı? ‘Burayı patates deposu mu yapalım, doğal gaz deposu mu yapalım?’ Daima o denli demediler mi? Kimin periyoduydu bunlar? İşte CHP’nin devirleriydi. Biz geldik, dedik ki ‘Hayır. Ne patates deposu, ne doğal gaz deposu, biz bu tüneli açacağız ve buradan karda, kışta benim vatandaşımın o çektiği sıkıntıyı sona erdireceğiz.’ Yaptık mı? Bolu Dağı Tüneli’ni böylelikle açtık mı? Yalnızca bunları anlatın. Ne yaptıysak onu anlatın.” diye konuştu.

“Eser ve hizmet siyasetinde bizimle yarışmak isteyen herkese hodri meydan diyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eser ve hizmet siyasetinde bizimle yarışmak isteyen herkese hodri meydan diyoruz. Ziya Paşa ne diyor; ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’. Olay bu. Zira biz bu mevzuda kendimize güveniyoruz.” sözlerini kullandı.

Bugün karşılarında farklı bir görüntü bulunduğunu lisana getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bu milletin elinden siz TEKNOFEST’i alamazsınız”

Erdoğan, TEKNOFEST’le ilgili, “Şimdi takmış TEKNOFEST’e, onunla ilgili konuşuyor. Her önüne gelen ‘Biz şöyle yapacağız, bu türlü yapacağız’. ya bu milletin evlatlarına hiçbir şey yapamazsınız.” dedi.

TEKNOFEST’in dün Atatürk Havalimanında 360 bin, bir evvelki gün 240 bin bireyle toplandığını, büyük ihtimalle bugün de tekrar en az o kadar şahısla toplanacağını söz eden Erdoğan, “Ve gelenler gençlik. Bu milletin elinden siz TEKNOFEST’i alamazsınız, İHA’ları alamazsınız, SİHA’ları alamazsınız, Akıncı’ları alamazsınız, alamayacaksınız, Kızılelma’yı hiç alamazsınız. Bu millet sizi avucunun içindeki suyla boğar, suyla. Siz ne zannediyorsunuz ya? Bu çocuk oyuncağı mı? Buralara o denli kolay gelmedik, kolay gelinmedi.” tabirlerini kullandı.

(Sürecek)

Kaynak: AA / Selma Kasap – Şimdiki