Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Mayıs İletisi Yayınladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Mayıs İletisi Yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle “Yıllarca istismar gereci yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada personel bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla bir arada emekçi sıhhati ve güvenliğinde çok değerli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve öteki ücretlilerin minimum fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak bir arada yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin takviyesine güveniyorum” bildirisini yayınladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle bir ileti yayınladı. Erdoğan’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı bildiri şöyle:

“Geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladıyım. Gençlik yıllarında İETT’de emekçi olarak çalışmış, ter dökmüş bir kardeşinizim. Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok düzgün bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme çabamızda bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Ebediyen sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık.

Yıllarca istismar materyali yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada emekçi bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla bir arada personel sıhhati ve güvenliğinde çok değerli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden minimum fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve öteki ücretlilerin taban fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak birlikte yaptık, bir arada başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da tekrar sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz personel kardeşlerimin dayanağına güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset