Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bursa'da konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Bursa’da konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “CHP’ye oy veren sevgili kardeşlerim, 15 Mayıs sabahı 77 kişi var CHP listelerinde. DEVA’lı, Saadetli, Gelecekli, hepsi pazartesi sabahı istifa edecek. Senin oyunla seçilecekler, öteki partiye gidecekler.” dedi.

İnce, Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde partisinin düzenlediği mitingde, öteki muhalefet önderlerinden farklı olduğunu söyledi.

Seçim vaatlerini sıralayan İnce, şunları lisana getirdi:

“Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bir öğretmeniyim. Yıllarca milletvekilliği yaptım ancak söylüyorum, ‘Mavi Vatan’ı destekliyorum, Libya tezkeresini destekliyorum, Azerbaycan’a yardım edilmesini de. İHA’ları SİHA’ları destekliyorum. Benim ordumun, benim askerimin, benim polisimin işine yaradı mı o İHA’lar, SİHA’lar? Evet, yaradı, Erdoğan’ın damadıymış, umurumda değil. Ben seçildiğimde dayanak vermeye devam edeceğim. Takviye vereceğim, bizim siyasetimiz bu, doğruya yanlışsız, yanlışa yanlış. Bakın tekrar bir öteki bahis. İzmir, CHP’nin kalesi. İzmir birinci sıra adayı Taraf gazetesi müellifi. Ne diyor biliyor musunuz? ‘Kemalizm ırkçılıktır.’ diyor. CHP’ye oy veren sevgili kardeşlerim, 15 Mayıs sabahı 77 kişi var CHP listelerinde. DEVA’lı, Saadetli, Gelecekli, hepsi pazartesi sabahı istifa edecek. Senin oyunla seçilecekler, diğer partiye gidecekler. Ben senin yerinde olsam mührü muvaffakiyetim Memleket Partisine.”

İnce, konuşmasının akabinde meydanda gençlerle yürüyerek fotoğraf çekildi.

Kaynak: AA / Mustafa Yılmaz – Siyaset