CHP'li Yavaş'tan Alaşehir ve Salihli'de miting

CHP’li Yavaş’tan Alaşehir ve Salihli’de miting

Manisa‘nın Alaşehir ve Salihli ilçelerinde vatandaşlara seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “14 Mayıs’ta bir seçime gidiyoruz. Ancak televizyonlara baktığımızda seçime mi gidiyoruz, savaşa mı gidiyoruz? muhakkak değil. SİHA’lar, İHA’lar çıkmış seçim için konuşuluyor” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Mitingin açılış konuşmasını yapan Alaşehir Belediye Lideri Ahmet Öküzcüoğlu, 1 Mayıs 1 Mayıs Personel ve İşçiler Bayramını kutladı ve seçimde herkesin sandığa giderek, CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verilmesini istedi. Mitingde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, “50 milyon TL işçi maaşını bile ödeyemez diyorlardı. 5 katrilyon borçlarını ödedim. ‘Küçücük ilçeden geldi yönetemez’ dedikleri Mansur Yavaş, Dünya Belediyeleri Belediye Lideri mükafatını aldım. Artık 2023 14 Mayıs seçimlerine gireceğiz. Daima hakarete uğramaktan bıktık. Gençlere akıl vermeyin. Gençliğe güvenmiyorlar hala. O gençler hepimizden düzgün yetişti. Onlara akıl vermek yerine onlardan akıl almanın vakti geldi. Onlar bütün dünyayı tanıyor artık. 14 Mayıs’tan sonra genel liderimizi 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz” dedi.

“Seçime mi, savaşa mı gidiyoruz? belirli değil”

Yavaş Alaşehir mitinginden sonra Salihli ilçesine hareket etti. İlçe meydanından vatandaşlara seslenen Yavaş; “14 Mayıs’ta bir seçime gidiyoruz. Ancak televizyonlara baktığımızda seçime mi gidiyoruz, savaşa mı gidiyoruz? belirli değil. SİHA’lar, İHA’lar çıkmış seçim için konuşuluyor. Fakat konuşulacak diğer bir şeyler var. 21 yıldır iktidarı yöneten ve son yıllarda da yönetemez hale gelen bir iktidar, gençlerin işsizliği, artık hayal kuramaz olması, mesken sahibi kiracı hengameleri, kuyruklar, yolsuzluklar almış başını gidiyor. Bunların konuşulmasını istemiyorlar. Bunu biz 2019 seçimlerinde de yaşadık” tabirlerine yer verdi. – MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset