CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, pankartlar hakkında kaldırtma kararı aldıklarını duyurdu

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, pankartlar hakkında kaldırtma kararı aldıklarını duyurdu

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın yüz fotoğrafları birleştirilerek hazırlanan pankartlar hakkında kaldırtma kararı aldıklarını duyurdu. Kaftancıoğlu, “İftira, palavra ve çaresizlik kokan pankartlarla ilgili kaldırtma kararımızı aldık. Artık sıra, bunu yapanların hukuk karşısında cezalandırılmasına geldi” dedi.

Canan Kaftancıoğlu, CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu ile Selahattin Demirtaş’ın yüz fotoğrafları birleştirilerek hazırlanan ve İstanbul’da kimi yerlere asılan pankartlarla ilgili bugün Twitter hesabında açıklama yaptı. İlçe seçim şurası başkanlığının kelam konusu pankartlar için kaldırma kararı aldığını duyuran Kaftancıoğlu, şunları kaydetti:

“İftira, palavra ve çaresizlik kokan pankartlarla ilgili kaldırtma kararımızı aldık. Artık sıra, bunu yapanların hukuk karşısında cezalandırılmasına geldi. Kötülerle ve yargı kararını uygulama konusunda çekimser olanlarla (olursa) beylik laflar ya da atarlanarak değil, fikri takip sonrası hukuk önünde hesaplaşmamıza az kaldı.”

Canan Kaftancıoğlu’nun yayınladığı ilçe seçim konseyi kararı ise şöyle:

“Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ismine ……… ve birebir tarihli itiraz dilekçesi ile ilçemiz hudutları içerisinde bulunan …. adresinde asılan, üzerinde cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzünün yarısı ve öteki yarısında Selahattin Demirtaş’ın yüzü olacak formda ‘Dikkat, attığın oy Mehmetçiğe kurşun olmasın’ ibaresinin bulunduğu, başka kısmında ise UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in yüzünün yarısı ve yüzün öteki yarısında Pervin Buldan’ın yüzü olcak halde ‘Bazıları ikiyüzlüdür’ ibaresinin bulunduğu pankartın, başkanlığımızca oy çokluğu ile alınan …. sayılı karar doğrultusunda, belirtilen adresten müdürlüğümüzce kaldırılması konusunda gereğini rica ederim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset