CHP Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca: Halkın sandık güvenliğiyle ilgili önemli bir kaygısı var

CHP Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca: Halkın sandık güvenliğiyle ilgili önemli bir kaygısı var

ZEHRA DEĞİRMENCİ / SİBEL KAHRAMAN

CHP Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca, esnaf ziyaretleri sırasında yurttaşların sandık güvenliğiyle ilgili kaygılarını lisana getirdiğini belirterek, “Halkın sandık güvenliğiyle ilgili önemli bir telaşı var. Bu da maalesef mevcut hükümetin ve yönetimin zaafıdır aslında. Lakin Millet İttifakı olarak bunula ilgili her türlü tedbir alınmıştır. O yüzden bu seçimde milletimiz oyuyla ilgili hiçbir tasa duymasın. Yalnızca oyunu kullansın kâfi. Biz bunlara sahip çıkacağız inşallah” dedi.

CHP’nin Bursa’da Saadet Partisi kontenjanından 1. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca, İhsaniye Mahallesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Atmaca’nın ziyaretleri sırasında yurttaşlar ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulunarak muvaffakiyetler diledi.

Atmaca’nın ziyaret ettiği bir yurttaş, “Şartlar sıkıntı değil, ağır. Kelamın sonlarını yaşıyoruz. Allah hakkımızda güzelini nasip etsin” dedi.

“2 BİN YILDA 500 TANE DEVLET LİDERİ GÖRDÜK YIKILMADIK, BU SEFER DE YIKILMAYIZ”

Başka bir esnaf ise şunları söyledi:

“Ben işletme sahibiyim. Öncelikle Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nu tebrik ediyorum. Gerçekten Temel Beyefendi çok onurlu bir duruş sergiledi, tabuları yıktı. Temel Karamollaoğlu önyargıları yıktı. Yıllardır süregelen CHP-muhafazakar-milliyetçi ortasındaki putların hepsini yıktı. Bunun için tebrik ederim Temel Bey’i. Oyumuz her vakit tabi ki Millet İttifakı’na. İnşallah bu saltanatı yıkacağız. Kimseden bir kaygımız yok Allah’a şükür, kimseye minnetimiz de yok. Bu ülke 2 bin yıldan beri 500 tane devle lideri görmüş, yıkılmamış. Bu da gitse yıkılmaz.”

Bir diğer vatandaş ise, “Sandıklara sahip çıkalım. Biz oy veriyoruz, sonuçlar farklı çıkıyor. Sandıklarda seçimlere itimadımız kalmadı. Lütfen, çok önemli bir biçimde sandıkların güvenliğinin sağlanması lazım.”

“BURSA’DAKİ DEĞİŞİM TÜRKİYE ORTALAMASINI GÖSTERECEK”

Saha çalışmalarına yönelik ANKA Haber Ajansı’na değerlendirmede bulunan Atmaca ise şöyle konuştu:

“Bursa genel siyaset olarak Türkiye ortalamasını tanım eden bir yer. Her seçimde ülke ortalamasına yakın sonuçlar elde ediliyor. Ben yaklaşık 15 seçimde faal çalıştım. Bu seçim kadar insanların tutumlarını net tabir ettiği diğer bir seçim yaşamadım. Millet İttifakı’na önemli bir ilgi ve alaka var. Dönüşüm başladı, 15 Mayıs’ta bahar gelecek inşallah.

“200 ESNAF GEZDİK, YALNIZCA İKİSİ MUHALİF KELAM SÖYLEDİ”

Nilüfer’de yaklaşık 200’e yakın esnaf gezdik. Yalnızca iki kişi muhalif kelam söyledi. Geri kalan hepsi bizi desteklediğini, oy vereceklerini söz etti. Bursa, Allah’ın müsaadesiyle hem milletvekilliğinde hem de Cumhurbaşkanlığı’nda Millet İttifakı’nı destekleyecek. Bu da ülkenin genelini yansıtmış olacak diye düşünüyorum. Biz bilhassa milletvekilliğinde de 360’ı geçecek üzere görüyoruz. 360’ı da geçip bir an önce Anayasa değişikliğiyle bu ceberut sistem olan Cumhurbaşkanlığı sisteminden kurtulmuş olacağız. Daha demokratik, şeffaf, denetlenebilir, kuvvet ayrılıklarının korunduğu, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmiş olacağız.

“HALKIN SANDIK GÜVENLİĞİ KORKUSU VAR”

Halkın sandık güvenliğiyle ilgili önemli bir telaşı var. Bu da maalesef mevcut hükümetin ve yönetimin zaafıdır aslında. Lakin Millet İttifakı olarak bunula ilgili her türlü tedbir alınmıştır. Altı siyasi partinin sandık örgütleri bir ortaya gelerek sandık güvenliğinin sağlanması konusunda bir sürür planlar ve programlar yapılmış, her okulda bir avukatla da bu desteklenecektir. O yüzden bu seçimde milletimiz oyuyla ilgili hiçbir tasa duymasın. Yalnızca oyunu kullansın kâfi. Biz bunlara sahip çıkacağız inşallah.”

Kaynak: ANKA / Siyaset