CHP Bayan Kolları İzmir'de seçim ofisi açtı

CHP Bayan Kolları İzmir’de seçim ofisi açtı

CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, İzmir‘de CHP Bayan Seçim Ofisi açılışında; “Daha evvel AKP’nin siyasi rehine üzere gördüğü birtakım profildeki arkadaşlarımızla bugün yan yana uğraş ediyoruz. Biliyoruz ki, o özgür, eşit, adil, laik, demokratik günleri daima birlikte, omuz omuza, yürek yüreğe uğraş ederek kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Her şey çok hoş olacak” dedi.

CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka’nın talimatıyla 81 vilayette hayata geçirilmesi planlanan bayanlara özel seçim ofislerinin birincisi İzmir Alsancak’ta açıldı. İzmirli bayanların seçim çalışmaları yapacağı bayanlara özel CHP Bayan Seçim Ofisi’nin açılışına katılan Nazlıaka, bayanlara dayanışma davetinde bulundu.

“İKTİDAR AMACINI GERÇEKLEŞTİRMEYE SAYILI GÜNLER KALDI”

CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, şunları söyledi:

“Sevgili kız kardeşlerim hepinize merhaba, ‘Kotalar bize dar, rotamız iktidar’ diyerek yola çıktık. Kotalarda tam olarak gayemizi gerçekleştiremedik ancak kimi adımlar attık. Artık, gayemiz iktidar amacını gerçekleştirmeye sayılı günler kaldı. Biliyoruz ki o muvaffakiyet orada bizi bekliyor. Daima birlikte dayanışarak bir ve bir arada olarak yürek yüreğe uğraş ederek kesinlikle ancak kesinlikle başaracağız. Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız, Millet İttifakı’nı da iktidar yapacağız. İşte o vakit gerçek manada eşit bir Türkiye’yi kuracağız. İşte o vakit bayanları özgür, inançta, tok olarak yaşadığı bir Türkiye inşasını tesis edeceğiz. İşte o vakit siyasetin içerisinde olan kız kardeşlerim de hakkını alacak. Hakkımızı alacağız buna yürekten inanıyorum.

“BİZ BAYAN DÜŞMANI SİYASETLERDEN YANA DEĞİL, MİLLET İTTİFAKI’NDAN YANA OY KULLANACAĞIZ”

Sahada bilhassa hem ‘Aile Dayanakları Sigortası’nın yoksulluğu bitirme projesi olması tarafındaki algısını çok net görüyorum. Bu projemiz kabul olmuş, altın kartımızı 15 Mayıs’tan sonra ‘Aile Takviyeleri Sigortası’ kurumunu da kurup uygulamaya geçeceğiz. Alanda ikinci gördüğüm şey, daha öncesinde Cumhur İttifakı’na oy vermiş kız kardeşlerim bile HÜDA PAR’dan bahsettiğimizde yani Hizbullah’ın siyasi uzantısı olan HÜDA PAR’dan bahsettiğimizde onlar diyorlar ki, ‘Biz bu bayan düşmanı siyasetlerden yana değil Millet İttifakı’ndan yana oy kullanacağız” Biz bayanlar aslında birçok bahiste ortaklaşıyoruz.

“AKP’NİN SİYASİ REHİNE ÜZERE GÖRDÜĞÜ PROFİLDEKİ ARKADAŞLARIMIZLA BUGÜN YAN YANA GAYRET EDİYORUZ”

Daha evvel AKP’nin siyasi rehine üzere gördüğü birtakım profildeki arkadaşlarımızla bugün yan yana uğraş ediyoruz. Biliyoruz ki, o özgür, eşit, adil, laik, demokratik günleri daima birlikte omuz omuza yürek yüreğe çaba ederek kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Her şey çok hoş olacak. Rosa Luxemberg’a gönderme yapalım, ‘Biz bayanlar vardık, varız, var olacağız’. Kesinlikle kazanacağız, bayanlar, gençler hakkını alacak. Türkiye hakkını alacak. Hak edildiği üzere yönetilen takımlarla çok daha hoş tıpkı bugün olduğu üzere güneşli günleri daima birlikte kucaklayacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset