Cet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Denizli'de konuştu Açıklaması

Cet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Denizli’de konuştu Açıklaması

Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, seçilmesi halinde “devleti rayına oturtacaklarını”, hiç kimsenin bu ülkede dışlanmasına, ötekileştirilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Sinan Oğan, Pamukkale ilçesindeki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunun ittifaklarına yönelik ilgisinin arttığını ve kendilerine yönelik dayanağın yüzde 10’un üzerine çıktığını kaydetti.

14 Mayıs’ta seçim kestirimlerini altüst edeceklerine inandığını belirten Oğan, şöyle dedi:

“Biz Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, vatanseverler tahterevalli siyasetinden bıkanlar, yorulanlar, köhne siyasetten yorulanlar, Türkiye’nin son 20 yılından gına gelmiş herkesin ortak adresi haline geldiğimizi ve bizim anketlerden çıkardığımız sonuçtan da çok rahatlıkla her üç cumhurbaşkanı adayının artık bize karşı oy kaybetmeye başladığını da söz edebiliriz. İnşallah bu halde devam ederse günün sonunda ipi göğüsleyen taraf ikinci cinse kalan taraf biz olacağımız kanaatindeyiz.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 14 Mayıs’a ait açıklamalarına reaksiyon gösteren Oğan, “Biz inşallah tekrar bu devleti rayına oturtacağız. Hiç kimsenin bu ülkede bundan sonra dışlanmasına, ötekileştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin içişleri bakanları, adalet bakanları, adam üzere bakanlık yapacaklar. Türk milleti olarak bu ülkeyi bölmenize, parçalamanıza, bu ülkeyi bir kardeş arbedesine sürüklemenize müsaade etmeyeceğiz. Artık biz olaya el koyduk. Türk milleti, Türk milliyetçileri, Atatürkçüler olaya el koymuştur. Sizlerin daha fazla bu ülkeyi germenize müsaade etmeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Oğan, beraberindekilerle daha sonra Bayram Yeri Meydanı’ndaki esnafı ziyaret etti. Oğan, akabinde Türk Ocağı Denizli Şubesi’ne de ziyarette bulundu.

Kaynak: AA / Sebahatdin Zeyrek – Siyaset