Çavuşoğlu, Antalya'da tüp bebek merkezi ve laboratuvar açılışlarında konuştu Açıklaması

Çavuşoğlu, Antalya’da tüp bebek merkezi ve laboratuvar açılışlarında konuştu Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Dışarıdan Türkiye’yi dizayn etmeye çalışanlar unutmasın, bu ülkede bu topraklarda egemenlik kayıtsız kuralsız Türk milletinindir. Son kelamı millet söyler.” dedi.

Antalya‘dan AK Parti milletvekili adayı gösterilen Çavuşoğlu, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezinin açılış merasimine katıldı.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, tüp bebek merkezlerinin çocuk hasreti yaşayan aileler için umut olduğunu belirterek, merkezde emeği geçen iş insanı Rıdvan Güzel’e teşekkür etti.

Türkiye’nin 21 yıl evvel sıhhat alanında adeta yönetilemez bir durumda olduğunu tabir eden Çavuşoğlu, “Hastane kuralları, temin edilemeyen ilaçlar hepsi meseleydi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin asırlık sıkıntılarını çözdük. 20 yılda kent hastaneleri yaptık.” diye konuştu.

Sağlık çalışanı sayısını 1 milyon 160 bine çıkardıklarını kaydeden Çavuşoğlu, “Hastanelerdeki yatak sayımızı 104 binden 267 bine çıktı. Bunun 175 bini nitelikli yatak. Sıhhat işçisiyle bir arada donanımını da güçlendirdik. Global salgınla başarılı bir biçimde gayret ettik.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin geçen yıl sıhhat turizminden 4 milyar dolar gelir elde ettiği bilgisini veren Çavuşoğlu, “Ambulans uçaklarımız ile geçen yıl 170 civarında vatandaşımızı yurt dışından Türkiye’ye getirdik. Bu yılın birinci 4 ayında 45 vatandaşımızı uçak ambulanslarla getirdik.” dedi.

Halk sıhhati laboratuvarının açılışını yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, akabinde Kepez ilçesindeki Halk sıhhati laboratuvarının açılış merasimine katıldı.

Çavuşoğlu, buradaki konuşmasında ise bütün sıhhat yatırımlarının vatandaşların memnunluğu için olduğunu söyledi.

Hedeflerinin kaliteli sıhhat hizmeti vermek olduğunu lisana getiren Çavuşoğlu, “Açılışını yaptığımız laboratuvar, Türkiye’nin en büyüklerinden. Tıpkı anda 7 bin kan analizi yapabilecek. Suların analizleri de tertipli bir halde yapılabilecek.” diye konuştu.

“Yaparsa AK Parti, Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan yapar”

Türkiye’yi çağ atlatan kıymetli eserler kazandırdıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yaparsa AK Parti, Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan yapar. Tahıl muahedesini, barış görüşmelerini, esir takasını Erdoğan yapar. Tüm dünyada Türkiye’nin prestiji çok yüksek. Herkes ‘Türkiye’nin önderi Recep Tayyip Erdoğan kelamının eridir’ diyor. Son günlerde bilhassa anketlere bakanlar da sık sık yazmaya başladılar. Dışarıdan Türkiye’yi dizayn etmeye çalışanlar unutmasın, bu ülkede bu topraklarda egemenlik kayıtsız kuralsız Türk milletinindir. Son kelamı millet söyler. İçeriden hangi terör örgütüne ne vaatlerde bulunursa bulunsunlar, son kelamı millet söyler.”

Açılışlarda Çavuşoğlu’na Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Vilayet Sıhhat Müdürü İsmail Başıbüyük ve AK Parti Antalya Vilayet Lideri Ali Çetin de eşlik etti.

Kaynak: AA / Süleyman Elçin – Siyaset