Çalınmasın diye kameranın önüne koyduğu motosiklet 50 saniyede çalındı

Çalınmasın diye kameranın önüne koyduğu motosiklet 50 saniyede çalındı

Konya‘da sahibi tarafından çalınmasın diye güvenlik kamerasının önüne konulan motosiklet, hırsızlık şüphelisi tarafından çalındı. Motosikletin çalınma anı ise çalınmasın diye önüne konulan güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olay, geçtiğimiz Pazartesi günü merkez Karatay ilçesi Hamzaoğlu Mahallesi Kurşunlu Sokak üzerinde bir site önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, kaldırımda yürüyen kimliği şimdi belirlenemeyen bir kişi, evvel boş olan bir iş yerinin önüne gelerek camdan içeriye bakarak birilerinin olup olmadığına baktı. Daha sonra park halindeki Naci Avcı’ya ilişkin motosikletin yanına gelen hırsızlık şüphelisi, anahtarının olup olmadığını denetim ettiği motosiklete bindi. Bir müddet motosikleti çalıştırmak uğraşan hırsızlık şüphelisi, başarılı olamayınca motosikleti ayaklığından indirip sürükleyerek götürdü. Sabah işe gitmek için dışarıya çıkan Naci Avcı, motosikletini her vakit bıraktığı yerde bulamayınca iş yerine ilişkin güvenlik kameralarını izledi. Kamera manzaralarında motosikletinin çalındığını fark eden Naci Avcı, polise giderek şikayetçi oldu. Güvenlik kamerası manzaralarına yansıyan hırsızlık olayında, kuşkulu şahsın rahat hallerle iş yerinin önüne geldiği ve içeriyi gözlediği daha sonra ise motosikleti çaldığı anlar yer alıyor.

“Kameranın önüne bırakıyordum çalınmasın diye lakin kameranın önünden de gitti”

Daha öncede bisikletinin çalındığını söyleyen Naci Avcı, “Ben gece iş yerinden çıkıp meskene geldiğim de motosikletimi her vakit bıraktığım yere koydum. Daha sonra çıktım üste sabah geldiğimde işe tekrar gitmek için lakin motosikletim yoktu. Daha sonra karakola müracaat ettim. Ben buraya kamera olduğu için bıraktım öbür tarafa bıraktığım da oradan da bisikletim falan çalındı. Kameranın önüne bırakıyordum çalınmasın diye lakin kameranın önünden de gitti” dedi.

Hırsızlık olayının akabinde polis takımları, güvenlik kameraları imajlarından şüphelinin kimliğini tespit etmek ve yakalamak için çalışma başlattı. – KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa