Bursa'da aşık olduğu solisti öldüren sanığın iddianamesi hazırlandı

Bursa’da aşık olduğu solisti öldüren sanığın iddianamesi hazırlandı

Bursa‘da aşık olduğu solisti öldüren sanığın iddianamesi hazırlandı

BURSA – Bursa’nın Osmangazi ilçesinde platonik aşık olduğu solist Nurcan İnan’ı kızının gözü önünde öldüren İzzet Akdeniz için iddianame hazırlandı.

Geçtiğimiz ocak ayında Sırameşeler Mahallesi Çatal Sokak’ta meydana gelen olayda, gece kulübünde solist olarak çalışan Nurcan İnan, konutuna gitmek için yerden ayrıldı. Arkadaşı olduğu sav edilen İzzet Akdeniz, İnan’ın yolunu meskeninin önünde kesti. Bir mühlet sokakta konuşan ikili ortasında tartışma çıktı. Nurcan İnan’ın kızı Yağmur da seslerin akabinde meskenden dışarı çıktı. Bu sırada İzzet Akdeniz, belinden çıkardığı tabanca ile Nurcan İnan’a ateş etti. Başından vurulan şanssız bayan, kanlar içinde yere yığıldı. “Nurcan, öldüreceğim seni” diyerek bölgeden ayrılan Akdeniz’in 16 AV 585 plakalı araba ile kaçtığı tespit edildi. O anlar kameralar tarafından kaydedilirken, Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bayan hayatını kaybetti.

Çalışma başlatan polis, kaçan şüpheliyi Yıldırım ilçesinde yakaladı. Polisteki tabirinde, Nurcan İnan’a platonik aşık olduğunu söyleyen İzzet Akdeniz, “Çalıştığı yerde kendisini diğer erkekler ile görünce kıskançlık yaşadım. O yüzden vurdum. Kıskançlık yüzünden yaptım” dedi.

Nurcan İnan’ın kızı Yağmur da tabirinde, şüphelinin konutlarına gidip geldiğini lakin annesinin yüz vermediğini belirtti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ait iddianame hazırladı. ‘Kasten adam öldürmek’ cürmünden hazırlanan iddianamede; İzzet Akdeniz için ağırlaştırılmış müebbet mahpus istendi. İddianame, 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Abdullah Uğur – 3. Sayfa