BOZDAĞ 'ORTA DOĞU BATAKLIĞINA KODLANMIŞ KAFALAR' OLARAK YAFTALAYAN ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYAYIZ

BOZDAĞ ‘ORTA DOĞU BATAKLIĞINA KODLANMIŞ KAFALAR’ OLARAK YAFTALAYAN ZİHNİYETLE KARŞI KARŞIYAYIZ

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Benim söylediğim bir lafta, ‘şükür namazı’, ‘secde’ geçiyor diye ‘secdeyi’, ‘şükür namazını’ ‘ Orta Doğu bataklığına kodlanmış kafalar’ olarak yaftalayan ilkel bir zihniyetle karşı karşıyayız. Söylediği lafın nereye gittiğini Kılıçdaroğlu da bilmiyor, avanesi de bilmiyor’ dedi.

Şanlıurfa’da seçim çalışmalarını sürdüren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, esnafla yemekte buluştu. Bakan Bozdağ, esnafa yönelik yapılan dayanakları anlattı. Bozdağ, Millet İttifakı’nın 14 Mayıs gecesi hayallerinin, kabusa döneceğini söyleyerek, “Bizim maceraya muhtaçlığımız yok. Son 20 yıldır, 21 yıldır devlet idaresinde başarmış, dünyada Türkiye‘yi kelam sahibi yapmış bir idare var, bir başkan var. Nasıl olacağı aşikâr olmayanlara değil, 7 Kocalı Hürmüz misali bir idare usulü vadedenlere değil. Ben yönetemedim, genel liderlerle, onlar yetmedi 2 tane belediye lideri çağıralım. Belirli ki tek başına akılları yetmiyor, 6’sı bir ortaya gelince tekrar yetmiyor. 2 tane de öbür destek yapıyorlar. Ne destek yaparsanız yapın, dirayetsiz, iradesiz, bir anlayışla bu unsurun daha ileriye gitmesi kolay gözükmüyor. Ben bu yüzden de diyorum ki; gelin Türkiye‘miz için, Urfa’mız için daima birlikte Cumhurbaşkanımıza bir kere daha sahip çıkalım. Seçim trollerin ya da toplumsal medyanın palavralarıyla değil, algılarla değil; seçim, halkın tertemiz iradesiyle ve halk tarafından belirlenir ve kazanılır. Seçimi bu halk birinci cinste bitirecek. İkinci çeşit düşü görenler hiç heveslenmesinler. Ayın 14’ü akşamı onların hayalleri kabusa dönecek. Onların kabusu da aziz milletimiz ve Şanlıurfalılar olacaktır? dedi.

‘DÜNYA BİR ORTAYA GELMİŞ SEÇİMİ TAKİP EDİYOR’

Kendisine yönelik tenkitlere de yanıt veren Bakan Bozdağ, Benim söylediğim bir lafta, ‘şükür namazı’, ‘secde’ geçiyor diye secdeyi, şükür namazını’ Orta Doğu bataklığına kodlanmış kafalar’ olarak yaftalayan ilkel bir zihniyetle karşı karşıyayız. Söylediği lafın nereye gittiğini Kılıçdaroğlu da bilmiyor, avanesi de bilmiyor. Bugün bir dünya, bir ortaya gelmiş Türkiye‘nin seçimlerini takip ediyorlar. ‘ Türkiye‘de seçim ne olacak Sonuçları ne olacak Erdoğan gidecek mi kalacak mı’ diye merak edenler, emin olun Avrupa’da ve Amerika’da. Bunlar Türkiye‘dekilerden daha fazla merak ediyorlar. Gözleri, kulakları burada. Her gün, anbean burayı takip ediyorlar. Zira Türkiye‘nin büyük yürüyüşünden en büyük kaygıyı onlar duyuyorlar. Bu yürüyüşü durdurmanın yolunun Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğine inandıkları için Erdoğan kaybederse Türkiye kaybedecek, Erdoğan’ın yükselişi durursa Türkiye’nin yükselişinin duracağına inanıyorlar. Türkiye’nin de Cumhurbaşkanımızın da yükselişi durmayacaktır. Türkiye’nin istikrara, güçlü iktidara, düzgün idareye ve itimat ortamına gereksinimi vardır “diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni