Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Adile Naşit heykelindeki çay tepsisinin çalındığını argüman etti

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Adile Naşit heykelindeki çay tepsisinin çalındığını argüman etti

BOLU Belediye Lideri Tanju Özcan, toplumsal medya hesabından belediye tarafından yaptırılan merhum sanatçı ‘ Adile Naşit‘in heykelindeki çay tepsisinin çalındığını açıklayarak, Ak Parti‘den şüphelendiğini söyledi. Özcan’ın çalındığını tez ettiği heykeldeki tepsinin belediye grupları tarafından tamir için söküldüğünün ortaya çıkmasının akabinde AK Parti Bolu Vilayet Lideri Suat Güner, kendilerini suçlayan Lider Özcan’a reaksiyon gösterdi.

Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Mahallesi’ne sulama kanalının üzeri kapatılarak yapılan yürüyüş yolunun üzerine 22 adet heykel yerleştirildi. Yürüyüş yoluna ayı, kurbağa, kaplumbağa, tavşan üzere çeşitli hayvan heykellerinin yanı sıra elinde çay tepsisi olan ‘ Adile Naşit‘ heykeli de konuldu. Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, toplumsal medya hesabından ‘ Adile Naşit‘ heykelinin elindeki çay tepsisinin çalındığını açıkladı. Özcan paylaşımında, ‘Kanal Yolu Projemizde bulunan Adile Naşit heykelinin elindeki tepsi, birisinin bir yerine batmış ki çalmış. Gerizekalılar o çayları gerçek mi sandınız’ Elimizde kamera manzaraları var ve AKP binasında olduğundan şüphelenmiyor değilim. Uyarıyorum. O tepsi ya güzellikle gelecek ya da ben getirtmesini bilirim.? tabirlerini kullandı.

HEYKELİN TEPSİSİ, BELEDİYE GRUPLARINCA TAMİRAT İÇİN ALINMIŞ

Özcan’ın paylaşımının akabinde çalındığı sav edilen heykeldeki tepsinin oyun oynayan çocuklar tarafından tahrip edildiği ortaya çıktı. Tepsinin kırıldığını gören bir esnafın belediyeyi arayarak ihbarda bulunduğu, Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımlarının de heykelin kırılan kısmını alarak tamirat için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Heykelin ziyan gören kısmının tamirat sürecinden sonra geri koyulacağı öğrenildi.

AK PARTİ VİLAYET LİDERİ REAKSİYON GÖSTERDİ

AK Parti Bolu Vilayet Lideri Suat Güner, de kendilerini suçlayan Lider Özcan’a reaksiyon göstererek, ‘Şimdi tekrar soruyorum, geri zekalı kim ‘ Uhdesindeki Zabıta ve Park Bahçeler Müdürü’nden haberi olmayan Belediye Lideri kim? Hırsız kim? Karşılık verme bence Tanju Özcan. Millet verecek az kaldı sabret. Aslında kaybolan tepsi değil. Heykelcikler için kaybolan Bolu’nun 22 milyonu. Yanlışsız mu Tanju Özcan?? ded

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki