Birinci yarıda 3 gol yiyen kaleci için İstek Çalımbay'dan itiraf: Çıkması lazım çıkmıyor

Birinci yarıda 3 gol yiyen kaleci için İstek Çalımbay’dan itiraf: Çıkması lazım çıkmıyor

Spor Toto Muhteşem Lig’in 32. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Sivasspor’u 3-1 yendi. Sarı-Lacivertliler, 10 kişi kaldığı birinci yarıyı 3-0’lık skorla üstün kapattı.

ÇALIMBAY’DAN KALECİYE TEPKİ

Rıza Çalımbay, Enner Valencia ile çarpışan Ali Şaşal Vural’ın sakat sakat oynadığını ve kalecinin oyundan çıkmadığını söyledi. Çalımbay, reaksiyon dolu açıklamalar yaptı.

İşte Çalımbay’ın o kelamları:

“Aslında çok güzel başladık. Konum bile vermedik maçın başında. Pek güzel oynuyorduk. Çok makus goller yedik. Hele yediğimiz birinci gol. Haydi tamam olabilir, onu telafi edebiliriz.

“ÇIKMASI LAZIM ÇIKMIYOR”

Sonra Valencia’nın sakatlandığı durumda Ali Şaşal da sakatlandı. Çıkması lazım, çıkmıyor. Ağrılı ağrılı oynuyor. Devre ortasında ‘ayağım kötü’ diyor, çıkıyor. Profesyonelce davranıp çıkması gerekiyor. Biz de kaleciyi alalım, sağlam kaleciyle duralım.

“BÖYLE GOLLER YERSENİZ KAYBEDERSİNİZ”

Çok yanılgılar yaptık. Hele hele yediğimiz gollerde, yaptığımız ataklarda, son paslarda. Ben bu kadar beklemiyordum. 1-0’ı, 2-0’ı telafi ederiz sorun yok ancak istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarı tek kale oldu fakat hoş durumları değerlendiremedik. Konumları değerlendiremeyip bu türlü goller yerseniz kaybedersiniz.”