Bakan Soylu: "Diyarbakır anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı"

Bakan Soylu: “Diyarbakır anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı”

Bakan Soylu: “Diyarbakır anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı”

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayrampaşa‘da sivil toplum kuruluşları yetkilileriyle birlikte toplantıya katıldı. Bakan Soylu, “Diyarbakır Anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı” biçiminde konuştu.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için İstanbul’da seçim bölgesinde çalışmalar yapan İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Bayrampaşa‘da sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri bir ortaya geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner, AK Parti İlçe Lideri Ersin Saçlı, milletvekili adayları, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Önümüze toplumsal sözleşmeler konulmuş durumda. Birisi diyor ki, ben Irak’ın Kuzeyiyle, Suriye’nin Kuzeyinde Türk Mehmetçiği var. Ben onu orada istemiyorum diyor. Bu sözleşme evvel önünüze konulmuş durumda. Birisi diyor ki 15 Temmuz’da FETÖ, FETÖ darbe yaptı. Ben FETÖ diye bir şey kabul etmiyorum. Bizatihi Kılıçdaroğlu’nun kendi ağzından söylediği nerede bir FETÖ, terör Örgütü varsa üyesi ben gidip üye olacağım diyor. Yani bunun rastgele bir biçimde kabulünü yanından bile geçmiyor” dedi.

Diyarbakır Anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı”

Bakan Soylu, “İspanya’da ETA diye bir terör örgütü vardı. ETA’yı destekleyen Batasuna Partisi kapatıldı. Neden biliyor musunuz? Terörü kınamadığından Ötürü kapatıldı. Bunu Avrupa yaptı, mevzuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürdüler. Dediler ki bu haksız bir kapatmadır. Avrupa İnsan Hakları Hakları Mahkemesi dedi ki terör örgütüne direkt olarak dayanak verdiği görülmese de terörün yanında zulmen durduğu ötürü kapatılması doğrudur dendi. Artık Türkiye’de Anayasa Mahkemesi HDP’yi yani terör örgütünün kapatamadı biliyor musunuz? Diyarbakır Anneleri terör örgütünün partisini seçime sokmadı. Bu kadar kolay, bu kadar açık ve net. Anayasa Mahkemesi kapatamadı artık muhtaçlıkları da yok. Diyarbakır Anneleri verdiği uğraşla birlikte onları, o kadar yüzsüz bir hale getirdi ki seçime girmekten korktular. Seçime girmekten kaygı ettiler. Sonuç itibariyle onların yerlerine kendi maskelerini takan bir siyasi partiyi, tekrar geçen gün bir terör örgütü Kandil’de fotoğraf çekeni milletvekili adayı yapan bir öteki partiyi seçime soktular” formunda konuştu.

“Biz bu türlü bir zilletin, bu türlü bir ahlaksızlığın yaygınlaşmasını kabul edemeyiz”

LGBT’yi ülkeye sokmak isteyenleri eleştiren Bakan Soylu, “Bir erkekle erkeğin, bir bayanla bayanın evlendiği bir Türkiye’yi kendilerine hayal olarak kurup size toplumsal sözleşme imzalattıranlara bu millet bir şey söylemeyecek mi? Ben İçişleri Bakanı olduğum vakit Beşiktaş Belediyesi’nde üçüncü ayında bir LGBT bayrağı asıldı. ya birinci kere gördüm bu türlü bir şeyi. Arkadaşlara bir bakın bakalım neyin nesidir diye? Evet, sahiden asılmış. Tahminen photoshop olur, photo montaj olur, tahminen öbür bir şeydir dedim. Kaymakamı aradım. Yarım saat vakti var dedi. Yarım saat içinde indirdi, indirmedi polisi göndereceğim, onları üstten aşağıya indirteceğim. Biz bu türlü bir zilletin, bu türlü bir ahlaksızlığın yaygınlaşmasını kabul edemeyiz” cümlelerini kullandı.

“Türkiye en büyük ödemeyi dışarıya güç üzerinden yapmıyor mu”

Türkiye’nin güç kaynaklarının işlenmeye başlandığını söz eden Bakan Soylu, “Türkiye en büyük ödemeyi dışarıya güç üzerinden yapmıyor mu? Sakarya Gaz Alanı cari açığımızı kapatacak. Terörü bitirdiğimiz için Gabar’da çıkan petrol, cari açığımızı kapatacak. Mersin nükleer santraline seyahat olaylarında hayır dediler mi? Bunların hepsi 104 evvel bu ülkeyi manda ve himayeye, Amerika’ya teslim etmek isteyenlerin, biz kurtuluş çabamızı bunlarsız yapamayız diyenlerin bugünkü tezahürleridir. Onların verdikleri pusulayı Tayyip Erdoğan’a uzatmışlar. Tayyip Erdoğan da o pusulayı yırtıp çöpe atmıştır” sözlerini kullandı.

Bakan Soylu, programın akabinde Tokat’a hareket etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Davut Has – Siyaset