BAKAN SOYLU BU MEMLEKETE, BU MEMLEKETİN LİSANIYLA KONUŞAN ADAM LAZIM

BAKAN SOYLU BU MEMLEKETE, BU MEMLEKETİN LİSANIYLA KONUŞAN ADAM LAZIM

EYÜPSULTAN’da Rami Spor Kulübü’nün yeni stadının açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bu memlekete, bu milletin lisanıyla konuşan adam lazım, Amerika’nın lisanıyla konuşan adam lazım değil dedi.

İçişleri Bakanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Eyüpsultan‘da Rami Spor Tesislerinin açılışına katıldı. Merasime Bakan Soylu’nun yanı sıra Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken, Rami Spor Kulübü Lideri Tayfun Aktan ve çok sayıda davetli katıldı. Merasimde vatandaşlara seslenen Süleyman Soylu, Bu memlekete, bu milletin lisanıyla konuşan adam lazım, Amerika’nın lisanıyla konuşan adam lazım değil. Artık burada söylüyorum. Bundan tam 104 yıl evvel Sivas Kongresi toplandı. Orada bir tartışma oldu. Birileri dedi ki bizim bu gayretten çıkabilmek için Amerika’ya gereksinimimiz var. Orada Mustafa Kemal Atatürk dahil herkes çıktılar dediler ki ‘bizim kimseye muhtaçlığımız yok’. Bu millete muhtaçlığımız var. Dediler ki ‘manda ve himaye kabul edilemez’. Türkiye’yi mandacılığa Amerika’nın vesayetine getirmek istiyorlardı. 100 kaç yıl geçti Bakın 1919’dan 2023 tam tamına 104 yıl geçti. 104 yıl sonra biz öbür bir yerdeyiz. Lakin manda ve himaye kabul etmek isteyen Kılıçdaroğlu’nun başı bundan tam 104 yıl evvel de. Kılıçdaroğlu diyorki ‘Irak’ın kuzeyinde ve Suriye’nin kuzeyindeki operasyonları durduracağım’. Pekala tezkerede biz oraya operasyon için evlatlarımızı gönderirken meclisten tezkere istedik. CHP ona hayır dedi. Gerçi kimileri içeriden kaçtı. Bir iki tanesi ben bu işin içerisinde olmayayım diye dedi.

NE VERDİN SEN HDP’YLE ANLAŞTIN

Bakan Soylu, Zira onların baş işvereni Amerika diyor ki orası PYD ile Pkk‘nın olacak. Şayet Türk’ün Mehmetçiği giderse oraya bizim evlatlarımız giderse oraya bizim korucularımız giderse ki korucularımız orada Pençe Kilit operasyonundan Fırat Kalkanı Operasyonu’na kadar Barış Pınarı Operasyonu’na kadar Hakkari’nin ucundan Hatay’ın ucuna kadar içeri hakikat o bölgeyi Türkiye için inançlı hale getirdi. O operasyonlar sayesinde. Artık biz askerimizi çekince orayı kim dolduracak PKK PYD dolduracak. Tekrar Hatay’a füze atacak mı Tekrar kilise füze atacak mı Yine burayı rahatsız edecek mi Ne verdin sen HDP’yle anlaştın, PKK’yla anlaştın ki Murat Karayılan sabahtan akşama kadar, Cemil Bayık sabahtan akşama kadar, ‘AK Parti’yi düşüreceksiniz, Tayyip Erdoğan’ı düşüreceksiniz. AKP, MHP, Cumhur İttifakı’nı düşüreceksiniz onlara verilen her oy PKK’ya sıkılan bir kurşundur’ diye Kılıçdaroğlu’nun peşine takıldıö diye konuştu.

ŞU ANA KADAR 10 BİN SÜREKSİZ ESNAF DÜKKANI KURDUK

Bakan Soylu Pandemi periyodunu daima bir arada geçirmedik mi Avrupa, Amerika, yaşlılarını mevte terk etti. Biz ne yaptık 5 yıldızdı kent hastanelerini onlara hizmet ettik. Biz ne yaptık Devlet olarak vefa toplumsal takviye kümelerini kurduk. Belediye liderimiz burada. Birebir vakitte kaymakamlarımız, imamlarımız, öğretmenlerimiz, polislerimiz, bekçilerimiz, jandarmalarımız, gönüllülerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız daima birlikte yaşlılarımızın buyruğunda olduk. Maaşlarını bankadan çektik, biz getirdik. Market alışverişlerini, pazar alışverişlerini biz yaptık. Yetmedi birebir vakitte ilaçlarını konutlarına getirdik. Yaşlılarımızın hepsine getirdik. Biz de Avrupa değiliz, Amerika değiliz. Onları vefata terk etmedik. Yerkürenin en büyük 11 vilayeti, 26 bin 32 bina anında çöktü altında beşerler kaldı. Onlar da arama kurtarma yapıldı. Bu türlü bir afet dünya görmedi. Yabancıların her biri geldiler. Biz bu türlü bir afet yaşamadık dediler. Şu anda oradaki insanlarımıza gidiyoruz. Köy köy gezindi. Sağlıktan eğitime kadar çocuklarımızın LGS’ye, YKS’ye hazırlanması için onlara imkan oluşturulmasından tutun, oradan vatandaşlarımızın tahliyesine kadar her biriyle tek tek lakin tek tek uğraşıldı. Şu ana kadar 10 bin süreksiz esnaf dükkanı kurduk. Kim ne istiyorsa, bakkalı, marketi, sigortacısı, mali müşaviri, avukatı, hepsi terzisi, ayakkabıcısı ne varsa hepsine süreksiz esnaf dükkanı kurduk dedi.

ŞÖHRETLER MAÇINDA SÜLEYMAN SOYLU DA ALANDA YERİNİ ALDI

Açılışın akabinde Bakan Süleyman Soylu’nun da iştiraki ile 20 dakikadan 2 devre şov maçı düzenlendi. Orta hakemliğini Ahmet Çakır’ın yaptığı maç renkli anlara sahne olurken Bakan Süleyman Soylu, 26 numaralı kırmızı-beyaz forması ile alanda yer aldı. Şöhretler maçında Bakan Soylu’nun yanı sıra Pascal Nouma, Ümit Karan, Yattara ve Ali Tandoğan’ın da ortalarında bulunduğu birçok ünlü isim alandaydı. Oynanan maç 4-4 berabere bitti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel