BAKAN ÖZER 'ORDU'DA MİLLET BAHÇELERİ İLE İLGİLİ HİÇBİR PROBLEM KALMADI'

BAKAN ÖZER ‘ORDU’DA MİLLET BAHÇELERİ İLE İLGİLİ HİÇBİR PROBLEM KALMADI’

Bakan Özer Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdi (2)

Milli Eğitim Bakanı ve Ordu milletvekili adayı Mahmut Özer, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Ordu’da, Gülyalı ilçesindeki temaslarının akabinde Fatsa‘da hayata geçirilmesi planlanan Millet Bahçesi alanında incelemelerde bulundu. Birinci olarak harita üzerinde projeyi inceleyen Bakan Özer, projenin başlaması için muhtaçlık olan 50 milyon TL’lik hibenin Etraf, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından gönderileceğini söyledi.

Ordu’nun, Millet Bahçeleri ile ilgili külfetinin kalmadığını lisana getiren Özer, ‘Daha evvelki Fatsa ziyaretimizde belediye liderim Millet Bahçesi’nden bahsetti. Millet Bahçesi’nin başlayabilmesi için 50 milyonluk bir hibe ödeneği gereksinim olduğundan bahsetti. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız ile görüşerek, çabucak istedikleri 50 milyon TL’lik bir hibeyi Fatsa’mıza kazandırdılar ve böylelikle Sayın Liderimizin da bahsettiği üzere önümüzdeki hafta içerisinde süratli bir halde inşallah böylesine hoş ayrıntılı bir projeyi Fatsa’mızda kazandırmış olacağız. Tabi yalnızca Fatsa bundan yararlı çıkmayacak, Ordu yararlı çıkacak. Zira Ünye’ye de yakın, Ordu merkeze de yakın. İnsanların keyifli, nitelikli vakit geçireceği bir yer olacak. Alışılmış Altınordu’daki Millet Bahçesi ile ilgili de kronik olan bir sorun vardı. Gençlik Spor Bakanlığı eski stadyumu şimdi tahsis etmemişti. Sağ olsun Gençlik ve Spor Bakanımız da orayla ilgili yazıyı çabucak sonraki gün gönderdi. Münasebetiyle Ordu’da Millet Bahçeleri ile ilgili hiçbir meşakkat kalmadı çok şükür’ dedi. Bakan Özer, daha sonra alanda gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

3 MAHALLEYE 5 MİLYON TL’LİK ÖDENEK

Bakan Özer Millet Bahçesi’ndeki incelemelerinin akabinde Bolaman Taşıyıcı Kooperatifi’ni ziyaret etti. Burada sürücü esnafının problemlerini dinleyen Özer, ‘Fatsamızın Bolaman, Ilıca ve Yalıköy Mahalleleriinde yolla ilgili sorunlardan muhtarımız bahsetti. Büyükşehir Belediyesi genel sekreterimiz bölgeyle ilgili sıcak asfalt çalışmalarına bugün başladıklarını söylediler. Bilhassa bu 3 mahalledeki kronik gerçekleri bize aktardılar. Yolda gelirken de AFAD Başkanımı aradım ben. AFAD liderim yarın itibariyle buraya 5 milyonluk ödenek gönderecek. Hasebiyle bu 3 mahallemizin de yaklaşık 4,5 kilometrelik yolu salı günü itibariyle başlayacak. Münasebetiyle 1 ay içerisinde o da başlamış olacak. İyi uğurlu olsun’ diye konuştu.

Bakan Özer, konuşmasının akabinde Yalıköy Mahallesi’nde balıkçılarla ve Ilıca Mahallesi’nde de mahalle sakinleri ile muhtarlarla bir ortaya geldi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni