Bakan Kurum: "Sayın Kılıçdaroğlu, TOKİ konutlarına gidip, vatandaşın kederini sorup, bir çayını içmiş mi, kendisi, şantiyeye bile gitmemiştir"

Bakan Kurum: “Sayın Kılıçdaroğlu, TOKİ konutlarına gidip, vatandaşın kederini sorup, bir çayını içmiş mi, kendisi, şantiyeye bile gitmemiştir”

Bakan Kurum: “Sayın Kılıçdaroğlu, TOKİ konutlarına gidip, vatandaşın sıkıntısını sorup, bir çayını içmiş mi, kendisi, şantiyeye bile gitmemiştir”

Kurum, “Onlar, İnşallah 14 Mayıs’ta konutlarında kahve içmeye devam edecekler. Televizyonlarda, 11 vilayetimizde konutlarımızın bitirildiğini, bizim de anahtarlarını teslim ettiğimiz merasimleri izleyecekler”

İSTANBUL – Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon yayınında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı ile ilgili gerçeklikten uzak olarak ortaya attığı argümanlara karşılık verdi. Kılıçdaroğlu’nun, TOKİ’nin yaptığı konutlarda varlıklı insanların oturduğuna dair telaffuzlarına karşı çıkan Bakan Kurum, “Şimdi bize, ‘Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor’ argümanına bir tane örnek gösterebilir mi? O yüzden mi 5 milyon alt gelir kümesinde yer alan vatandaşımız, cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut kampanyasına başvuruyor?” dedi. Konutların toplumsal donatılarıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla yapıldığının altını çizen Bakan Kurum, “Bu konutlar maket değil ya, Sayın Kılıçdaroğlu gitsin hepsini saysın.” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon yayınında, Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı’nın faaliyetlerini sorgulamak ismine gerçeklerden uzak bir toplumsal medya paylaşımı yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun savlarına cevap verdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TOKİ’nin yaptığı konutlarda varlıklı insanların oturduğuna dair ortaya attığı argümanlara cevap veren Bakan Kurum, “Şimdi bize, ‘Bu toplumsal konutlarda sırtı kalınlar, zenginler oturuyor’ argümanına bir tane örnek gösterebilir mi? O yüzden mi 5 milyon alt gelir kümesinde yer alan vatandaşımız, cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut kampanyasına başvuruyor?” dedi. Muhalefetin algı siyaseti yaptığını lisana getiren Bakan Kurum, onlara, “Evet, TOKİ’de oturanların artları kalın, zira gerilerinde Recep Tayyip Erdoğan var!” tabirleriyle yanıt verdi.

“Sayın Kılıçdaroğlu, TOKİ konutlarına gidip, vatandaşın kaygısını sorup, bir çayını içmiş mi? Kendisi, şantiyeye bile gitmemiştir”

TOKİ’nin, konutları, gelirleri 15 bini aşmayan vatandaşlar için inşa ettiğini ve tüm sürecin noter huzurunda gerçekleştiğini açıklayan Bakan Kurum, 6’lı Masa’nın boş vaatler ve algı oyunlarıyla vatandaşın aklını karıştırmaya çalıştığını anlattı.

“Onlar, inşallah 14 Mayıs’ta meskenlerinde kahve içmeye devam edecekler”

Madem biz lüks konutlar yapıyoruz, siz de yapın. İzmir’de, Ankara’da yapın, millete sunun diyen Bakan Kurum, “Kusura bakmayın lakin siz daha verdiğiniz kelamları tutmuyorsunuz. Sözlerinizi tutmadığınız bir yerde algı üretemezsiniz, milleti yanlış yönlendiremezsiniz; siz lakin 15 Temmuz’da milletin canını ortaya koyarak vermiş olduğu çabadan kaçarsınız. Konutta kahvenizi yudumlayıp, televizyon izlersiniz. Lakin hiç merak etmesinler, onlar inşallah 14 Mayıs’ta konutlarında kahve içmeye devam edecekler.” sözlerini kullandı.

“Televizyonlarda, 11 vilayetimizde konutlarımızın bitirildiğini, bizim de anahtarlarını teslim ettiğimiz merasimleri izleyecekler”

14 Mayıs’ta muhalefetin, meskenlerinde televizyon izlerken tek gerçek görünümle karşılaşacağını söyleyen Bakan Kurum, şu öngörüde bulundu: “Kahve içip televizyon izlerken 11 vilayetimizde konutlarımızın bitirildiğini, bizim de anahtarlarını teslim ettiğimiz merasimi izleyecekler. Kahve içmeye çok vakitleri olacak. Siyaset sahnesinden, tarihinden 14 Mayıs’ta silinecekler.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset