Bakan Kasapoğlu TEKNOFEST'te

Bakan Kasapoğlu TEKNOFEST’te

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’e katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı stantını ziyaret ederek, gençlerle ve vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’de ulusal teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin birinci ve tek havacılık, uzay ve teknoloji şenliği olan TEKNOFEST 2023 aktifliğine katıldı.

“Bugün Türkiye’nin, Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir görünüm var”

Gençlik ve Spor Bakanlığı stantını ziyaret eden Kasapoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Bugün Türkiye’nin, Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir görünüm var. Binlerce genç, yüz binlerce ziyaretçi gerçekten gurur tablosu var. Gençlerimizin ve milletimizin teknolojiye olan yakınlığını gösteren, bu manadaki öncü misyonunu en güçlü formda ortaya koyan bir tablo var. Havada, karada ve denizde, nerede olursa olsun gururumuz olan araçlarımız var. Hem bugünlerimizin, hem yarınlarımızın nasıl güçlü olduğunun, olacağının göstergesi, buradaki ilgi ve teveccüh” diye konuştu.

“Özellikle burada sergilenen birbirinden eşsiz çalışmalar bir alın terinin, inancın, özverinin ürünü”

Türkiye’nin her alanda büyük bir gelişim içinde olduğunu lisana getiren Bakan Kasapoğlu, “Gençlerimizin bu manadaki gücü ve inancı en büyük umudumuz” dedi. Bakan Kasapoğlu, kelamlarına şu halde devam etti:

“Özellikle burada sergilenen birbirinden eşsiz çalışmalar bir alın terinin, inancın, özverinin eseri. Ben tüm yarışmacı gençlere bu manada çabaları için teşekkür ediyorum. T3 vakfına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak böylesine büyük bir eforun, böylesine gurur verici bir tablonun kesimi, paydaşı olmaktan da ayrıyeten memnunluk duyuyorum. Bugün burada bakanlığımızın stantındayız, harıl harıl çalışan gençlerimiz var, genç gönüllüler var ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ailesi var, hepsine teşekkür ediyorum.”

“Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda her branşta argümanıyla başarısıyla gurur verecek bir atlet kafilesi geliyor”

Bakan Kasapoğlu, Türk sporunun 2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları’na hazırlandığını da hatırlatırken, “Son olarak Avrupa Cimnastik Şampiyonası’nda gençlerimiz bize büyük bir memnunluk yaşattı. Halterde, güreşte, boksta, yüzmede, her branşta gümbür gümbür gelen bir Türk sporu var. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bunu en büyük başarılarla yaşadık. Artık Paris 2024 geliyor. Orada da her branşta argümanıyla başarısıyla gurur verecek bir atlet kafilesi geliyor. Tüm atletlerimize selamlar gönderiyorum. Bir yanda spor, öteki yanda teknoloji ve bilim, öbür yanda sanayi, sanayi ve iktisat alanında yürüyen, büyüyen ve güçlenen bir Türkiye var” değerlendirmesinde bulundu.

Öte Yandan TEKNOFEST’te gençlerle ve vatandaşlarla bir ortaya gelen Bakan Kasapoğlu, yerli ve ulusal teknoloji eserleri de incelemeyi unutmadı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal