Bakan Karaismailoğlu'ndan Giresun'a "Dal-Çık" projesi muştusu

Bakan Karaismailoğlu’ndan Giresun’a “Dal-Çık” projesi muştusu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun‘da uzun vakittir gündemde bulunan Liman Kavşağı’nda “Dal-Çık” projesinin muştusunu verdi.

Giresun Belediyesi ve AK Parti Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun‘a yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, “AK Parti iktidarı periyodunda Giresun‘a 37 milyar liralık yatırım yapılmıştır. Hepsi Giresun‘un büyümesi, hayatının kolaylaşması içindir. Gayelerimiz var, inşallah bu amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dünyanın en riskli yollarından bir tanesi olan Eğribel Geçidi’ni tünelle geçtik. Uzunluğu 5 bin 900 metre. Geçen yıldan bu tarafa tek tüp olarak hizmet veriyor, artık iki tüpünü de bitirdik. 14 Mayıs’tan sonra rahat bir formda, şaşalı Eğribel Tüneli’nin içerisinden geçeceğiz. Eğribel Tüneli de bugün prestijiyle büsbütün bitmiştir ve hizmete veriyoruz. Vatandaşımız kullansın, hayatı kolaylaşsın. Giresun kent merkezini yakından ilgilendiren çabucak yanı başımızdaki katlı kavşak projemiz. Projelerimizi bitirdik, yatırım programına koyduk. Burayı da Giresun’un silüetini bozmadan, buraya yakışır bir biçimde alt geçit olarak yapıyoruz. 7 Haziran’da da ihalesi var; güzel, uğurlu olsun Giresun” dedi.

“Bakanımız beklediğimiz muştuyu verdi”

Giresun Belediye Lideri Aytekin Şenlikoğlu ise, “Bakanımız Cumhurbaşkanımızın talimatıyla öz Giresunlu olarak hiçbir vakit Giresun’u yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanımızla bir arada her vakit bir eli Giresun’daydı. Ağır programlarına karşın bugün de vilayetimize gelerek bizim beklentilerimizle alakalı projelerin muştusunu verdi. Kentimiz ismine şükranlarımızı sunuyoruz” sözlerine yer verdi. – GİRESUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset