Bakan Karaismailoğlu: Türkiye düşmanı kim varsa bu ittifakı destekliyor

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye düşmanı kim varsa bu ittifakı destekliyor

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye düşmanı kim varsa bu ittifakı destekliyor

GİRESUN – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemiz genelinde tam 29 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bölünmüş yolların karşılığı trafik hareketliliği artmasına karşın trafik kazalarında yüzde 82 azalma oldu” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geldiği Giresun‘da Giresun Belediyesini ziyaret etti. Akabinde ise Bulancak Durağı’nda vatandaşlara bir konuşma yaptı.

Bakan Karaismailoğlu yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye için hayal edilemeyecek birçok şeyi, hayalden gerçeğe dönüştürdü. Bundan sonra da hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bir yola girdik. Aslında 14 Mayıs ülkemiz ve milletimiz için büyük bir fırsat. İnşallah 21 yıldır devam eden istikrar süreciyle gelişen ve büyüyen Türkiye’nin önü daha da açılacaktır. Yıllarca çok bedeller ödedik terörle boğuşturdular bizi. Terör belasına bulaştırdılar bizi ülkemizin geleceği için konuşamadığımız çok yıllar oldu. Ancak Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi, güçlü liderliği ve AK Parti’nin güçlü takımları sayesinde terörü ülkemizin başından def ettiği için bugün Giresun’da ülkemizde yapılacak yatırımlardan, projelerden konuşabiliyoruz. O yüzden karşımızda bir ittifak oluşturuldu. Dikkat ederseniz Türkiye düşmanı kim varsa bu ittifakı destekliyor. ya teröristlerin desteklediği ittifak kazanacak ya da teröristlerle çaba eden Tayyip Erdoğan kazanacak. Bakınız bu 21 yıllık istikrar sayesinde ülkemiz gelecek 50 yılı planlar duruma geldi.21 yıl öncede bir Türkiye vardı lakin başbakanına muharrir kasa fırlatılan günleri, yalnızca birkaç ay süren iktidarları gördük. Ne oldu ülkemiz, milletimiz ziyan gördü. Bugüne geldiğimizde ise, 29 bin kilometre bölünmüş yoldan bahsediyoruz. Bu 29 bin kilometre yoldan her yıl bir milyar litre tasarruf sağlıyoruz. Yalnızca karayolları yatırımları sayesinde trafik kazaları yüzde 82 oranında azaldı. Her yıl 13 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. İşte vatanı sevmek, millete hizmet etmek budur” dedi.

-Cumhurbaşkanının ihracat maksadı,1 trilyon dolar

Türkiye’nin 21 yıl evvel yıllık ihracat sayısını artık bir ayda sağladıklarını da söz eden Bakan Karaismailoğlu, “Bakın Türkiye’de, 21 yıl evvel 25 milyar dolar ihracat sayısı vardı. Bugüne geldiğimizde geçen ay, bir ayda hallettik. Yılda 254 milyar dolarlık ihracattan kelam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız bir trilyon dolar ihracat gayesi verdi. Bu doğrultuda çalışacağız ve kısa vakitte bu amaca ulaşacağız. Kimsenin tasası olmasın” dedi.

-Eğribel tüneli tamamlandı, Kıyı yoluna altgeçit projesi var

Giresun’a yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, “AK Parti iktidarı periyodunda Giresun’a 37 milyar liralık yatırım yapılmıştır. Hepsi Giresun’un büyümesi hayatının kolaylaşması içindir. Amaçlarımız var inşallah bu gayelerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dünyanın en riskli yollarından bir tanesi olan Eğribel Geçidini tünelle geçtik. Geçen yıldan beri tek tüp olarak hizmet veriyor. Artık 2. Tüpünün de bitirdik. Büsbütün bitti ve inşallah 14 Mayıs’tan sonra şaşalı bir formda içerisinden geçeceğiz. Giresun kent merkezini de yakından ilgilendiren Liman Kavşağında katlı kavşak projemiz var. projemizi bitirdik yatırım programına koydurduk. Giresun’un siluetini bozmadan buraya yakışır biçimde altgeçit olarak yapıyoruz 7 Haziran tarihinde de ihalesi var. Güzel uğurlu olsun Giresun’a” dedi.

Bakan Karaismailoğlu yaptığı konuşmanın akabinde partisinin vilayet başkanlığına geçerek burada partilileriyle bir ortaya geldi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Bilge – Aktüel