Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da "vefa buluşması"nda konuştu Açıklaması

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon’da “vefa buluşması”nda konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ya teröristlerin desteklediği ittifak iktidar olacak ya da teröristlerle çaba eden Tayyip Erdoğan iktidar olacak, iktidara devam edecek. Bunun öteki bir izahı yok.” dedi.

AK Parti Trabzon milletvekili adayı İsmailoğlu, partisinin Ortahisar İlçe Başkanlığının bir restoranda düzenlediği “vefa buluşması” programında, Türkiye ve Trabzon’un geleceği için emek sarf edeceklerini, herkesin bilgi, birikim ve deneyimine muhtaçlıkları olduğunu söyledi.

Türkiye’nin 2002’den itibaren kendi evlatlarıyla kendi devletini yöneten bir duruma geldiğini belirten Karaismailoğlu, Türkiye’nin dünyanın gıpta ile baktığı projeleri bir bir bitirdiğini, bayrağı daha üst düzeye çıkarmak için ağır uğraş gösterdiklerini söz etti.

Karaismailoğlu, 21 yıldır Türkiye için hayal edilen şeylerin gerçeğe dönüştüğüne dikkati çekerek, “Bundan sonra Trabzon’dan ve Türkiye’den alacağımız büyük takviyeyle hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Bir Trabzonlu olarak bütün Türkiye’de memleketimizin her noktasında, İstanbul’un her sokağında Trabzonlunun verdiği sorumlulukla imza attık. İnşallah bundan sonra da Trabzonluların vereceği dayanakla artık çok daha büyük işler yapacağız.” diye konuştu.

“Türkiye’nin her noktasında fevkalade işler yapıyoruz”

Yeni Zigana Tüneli’nin bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle açılacağını aktaran Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Dünyanın en büyük projelerinden bir tanesi Zigana Tüneli’ni Trabzon’a kazandırıyoruz. Mühendislik açısından kendi yerli ve ulusal mühendislerimizin, emekçilerimizin çalıştığı, dünyanın mühendislik olağanüstüsü projesini görkemli bir halde Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacağız. Bunun üzere Türkiye’nin her noktasında harikulade işler yapıyoruz. 21 yıldır ülkemize çok büyük imzalar attık. Bu yaptığımız işler bizim gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında harikulade çalışmalar var. Bütün arkadaşlarımız vilayetlerden ‘Gelin, şu projeleri açalım.’ diye çağırıyor. Ancak vaktimiz yok, gidemiyoruz. Çok az sayıdakilere katılabilme talihimiz oldu.”

Bilgi, birikim ve deneyimlerini hizmetleri hayata geçirmekte kullanmaya devam edeceklerini vurgulayan Karaismailoğlu, Trabzon’da yıllardır konuşulan projelerin kendi periyotlarında çok daha süratli halde yapılacağını kaydetti,

Bakan Karaismailoğlu, bugün Trabzon’da güney etraf yolunun temelini atacaklarını hatırlatarak, “14 Mayıs hem Trabzon hem de Türkiye için büyük bir fırsattır. Hem hafızayı tazeleme hem yeni ufuklara yol açma yahut aksine dönüp maziyi tekrar milletimizin, memleketimizin önüne dökme günü. ya bugün açtığımız güney etraf yolunu süratlice bitirip Trabzonlular ve Türkiye’nin hizmetine sunacağız ya da Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Aydın’da gördüğümüz üzere CHP’li belediyelerin yaptığı üzere vatandaşımızı yolda bırakan hükümetler gelecek.” tabirlerini kullandı.

Görevlerinin çok büyük olduğunu lisana getiren Karaismailoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ya teröristlerin desteklediği ittifak iktidar olacak ya da teröristlerle uğraş eden Tayyip Erdoğan iktidar olacak, iktidara devam edecek. Bunun diğer bir izahı yok. Karşımızdaki bileşenleri görüyorsunuz. Türkiye düşmanı kim varsa orayı destekliyor. O yüzden uyanık olmamız lazım. Bilhassa Karadeniz ve Trabzon vatanını, milletine aşık beşerler. Burada sağcısı, solcusu olmaz, vatan denilince her şey susar. O yüzden inşallah bütün Trabzonluların gönlüne girerek, buradan büyük bir güçle göndermeniz gerekiyor ki onlar buraya daha fazlı yatırım, daha fazla üretim, daha fazla tarım olarak geri dönecek hepsi inşallah.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye pek çok hayali gerçeğe dönüştürdü”

Karaismailoğlu, yalnızca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının son 21 yılda 193 milyar dolarlık yatırım yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye pek çok hayali gerçeğe dönüştürdü. Bir taraftan afetlerle çaba ediyoruz bir taraftan da dünyanın en büyük projelerini açıyoruz. Bu sahiden kolay olabilecek iş değil. ‘Nerede bu devlet?’ denilen günlerden daha afet bitmeden devleti ve milletiyle bir arada olan vakte geldik. İnşallah bunlardan geri dönüşüm olmayacak. Lakin alışılmış ki sizin üzere deneyimli ağabeylerimizin bize takviye vermesi çok değerli. Her vakit birlikte olacağız. 14 Mayıs’tan sonrada bu toplantıları sık sık yapacağız.”

Bakan Adil Karaismailoğlu, 1987 yılında açılan Zigana Tüneli’nin yalnızca 1800 metre uzunluğunda ve tek tüp olarak inşa edildiğini belirterek, “O vakit nasıl bir bayram havasında karşılanmıştı. Bugün 14,5 kilometre uzunluğunda çift tüp tünelden bahsediyoruz. Eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin farkı apaçık ortada. Bunlar artık milletini düşünen, milletine sevdalı takımlar sayesinde oldu. O yüzden birlik olacağız, birlikte olacağız. Sorunlarımız, sıkıntılarımız, eleştirdiğimiz işler olabilir. Bunları istişare edeceğiz. Hiç sıkılmadan söyleyip konuşacağız ve ortak bir yol bulacağız.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Hakan Burak Altunöz – Şimdiki