Bakan Alım: Birinci derecedeki memurların tamamı 3600 ek göstergeden yararlanacak

Bakan Alım: Birinci derecedeki memurların tamamı 3600 ek göstergeden yararlanacak

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Memur-Sen Genel Heyeti’ne katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Alım, 3600 ek gösterge ile ilgili değerli bir açıklama yaptı.

“KANUN TEKLİFİMİZ HAZIR”

Bakan Alım konuşmasında şunları kaydetti; “3600 ek göstergeyi 1. dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenlemek gerekir. Kanun teklifimiz hazır.

“BAŞKA BİR HÜKÜMET EYT KONUSUNU ÇÖZEMEZDİ”

Asgari fiyat gelirlerinden vergiyi kaldırdık. Bu yapısal bir düzenlemedir, bu tarihi bir adımdır. Cumhurbaşkanımıza bu düzenlemeyi götürdüğümde ‘Asgari fiyattan vergi almayalım bu haksızlıktır’ dedi. Çözdüğümüz çok değerli hususlardan biri toplumsal güvenlik ıslahatı yapılırken hukuk kuralı geriye işletilmiş. EYT denen sıkıntı bununla ilgili bir mevzu. Yaklaşık 5 milyon insanın olumsuz etkilenmesine yol açılmış. EYT konusu çözüldüyse Sayın Cumhurbaşkanımızın ağır bir maliyeti olmasına karşın onun iradesi ile çözüldü. Öbür bir hükümet olsaydı çözülmezdi.

“TÜRKİYE’YE SALDIRMAK İÇİN ABD TARAFINDAN MAAŞA BAĞLANMIŞLAR”

ABD yeni bir Ortadoğu siyaseti uyguluyor. Yani bizim coğrafyamızı batılılar yıktılar fakat bununla kalmadılar. Artık de cumhuriyeti yıkmayı hedefliyorlar. Terör örgütleri ile iş birliği yaparak terör devletleri kurmak istiyorlar. PKK/PYD’yi, DEAŞ’ı kullanıyorlar. Çete başkanlarından birini Türkiye yerinde cezalandırdı, İslam düşmanlarını. PKK Suriye’de PYD ismi altında ABD bütçesinden dolarla dayanak alarak maaşa bağlanmış bir katiller sürüsü. Türkiye’ye saldırmak için ABD tarafından maaşa bağlanmışlar. Katiller sürüsünün kelamda başkan takımı ABD karargahında saklanıyor. Burunlarını çıkardıkları anda Türk istihbaratı ne yapıyor? Onları televizyonlarda bir alt yazı haline getiriyor.

“BU, YİNE SÖMÜRGELEŞTİRME PROJESİDİR”

Onun için neyle karşı karşıya olduğumuzu unutmayalım. ABD, PKK/PYD DEAŞ üzere terör örgütlerinden Türkiye’yi etkisiz hale getirmek istiyorlar. Zira Türkiye etkisiz hale gelirse, Suriye’yi, İran’ı parçalamak onlar için çok kolay bir lokma olacak. Bu proje tekrar sömürgeleştirme projesidir. 14 Mayıs’ta yanıtını vereceğimiz sorulardan biri bu. Türk milleti, bin yıldır burada yaşayan bu halk, bu Müslüman coğrafyanın tekrar sömürgeleştirilmesine dur diyecek.

Kaynak: AA / Özcan Yıldırım – Şimdiki