Bakan Akar, OYAK'ın 63. Olağan Genel Şurası'na katıldı

Bakan Akar, OYAK’ın 63. Olağan Genel Şurası’na katıldı

Bakan Akar, Oyak‘ın 63. Olağan Genel Konseyi’ne katıldı

ANKARA – Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ordu Yardımlaşma Kurumunun 63. Olağan Genel Heyetine katıldı ve Anıtkabir‘i ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ve OYAK İdare Konseyi üyeleri ile Anıtkabir‘i ziyaret etti.

Aslanlı Yol’dan geçerek mozoleye çıkan heyet ismine Bakan Akar tarafından “OYAK” yazılı çelengin Atatürk’ün mozolesine bırakılmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu.

Mozoleye çıkan merdivenlerde çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında Misakımilli Kulesi’ne geçen Bakan Akar, burada Anıtkabir Gurur Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, bugün Ordu Yardımlaşma Kurumunun 63’üncü Olağan Genel Heyeti münasebetiyle huzurundayız. Cumhuriyet tarihinin en ağır, en kapsamlı ve en faal faaliyetlerini icra ettiğimiz bu devirde Türk Silahlı Kuvvetleri hudutlarımızın güvenliğini sağlamakta, yurt içinde ve hudut ötesinde başta tüm terör örgütlerine karşı gayret etmekte, denizlerimizde ve semalarımızdaki hak ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumakta, bunlara ilaveten başta KKTC, Azerbaycan ve Libya olmak üzere dost, kardeş ve müttefiklerimizin haklı davasına dayanak olmakta. Tıpkı vakitte yedi iklim üç kıtaya barış, huzur ve adaleti götüren atalarımızdan aldığı ilhamla, bölge ve dünya barışına da katkı sağlamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra hepimizi derinden etkileyen büyük zelzele felaketi başta olmak üzere doğal afetlerin yaralarını sarmak için de birinci andan itibaren devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte omuz omuza çalışmaktadır. “

Kuruluş ideolojisinin temelinde dayanışma olan OYAK’ın da bu güç günlerde milletin, zelzeleye maruz kalan üyelerinin yaralarını sarmak için büyük bir çaba gösterdiğini belirten Bakan Akar, şöyle devam etti:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar mensupları karada, denizde ve havada, kuvvetli arazi ve iklim koşullarında büyük fedakarlıklarla misyon yaparken onların tasarrufları ile 62 yıl evvel kurulan OYAK, üyelerine sağladığı toplumsal yardım ve hizmetlerin yanı sıra ülke iktisadına de değerli katkılar sunarak faaliyetlerini muvaffakiyetle sürdürmektedir. OYAK, esaslı tarihinden aldığı güç, üyelerinin dayanağı ve başarılı idaresi ile bugüne kadar olduğu üzere bundan sonraki devirlerde de ülkemize, asil milletimize ve üyelerine karşı tüm sorumluluklarını üstün hizmet anlayışı içinde yerine getirecek, daha güçlü bir Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri için inançla, kararlılıkla çalışmaya, üretmeye devam edecektir. Ruhun şad olsun.”

Törenin akabinde Bakan Akar beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile OYAK Genel Müdürlüğünün yeni binasını hizmete açtı, kurumun burada gerçekleştirilen 63’üncü Olağan Genel Heyetine katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Musa Enes Aksakal – Genel