Bakan Akar: "Mehmetçik şu anda Zap'ta, Gabar'da, Gara'da. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı"

Bakan Akar: “Mehmetçik şu anda Zap’ta, Gabar’da, Gara’da. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı”

Bakan Akar: “Mehmetçik şu anda Zap’ta, Gabar’da, Gara’da. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı”

KAYSERİ – Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Mehmetçik şu anda Zap’ta, Gabar’da, Gara’da teröristlerin peşinde. Teröristlerin barınakları, sığınakları başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor” dedi.

“Teröristlerin önünde iki yol var; ya yok olacaklar ya adalete teslim olacaklar. Diğer yol yok. sonuna kadar gideceğiz. Korktukları başlarına gelecek. Biz teröristlerin peşindeyiz. Teröristler hiçbir vakit Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil, asla onları temsil edemez. Nasıl ki DEAŞ Müslümanların temsilcisi değilse PKK/YPG de Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Bizim gayemiz teröristler. Kimileri faaliyetlerimizi ‘Kürt kardeşlerimize yönelikmiş’ üzere çarpıtmaya çalışıyor. Bu katiyen palavradır, fitnedir, fesattır. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır bir arada yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti bir arada kurduk, bu bayrağı birlikte dalgalandırdık, şehitliklerde birlikte yatıyoruz. Hiçbir vakit bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.”

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine az bir mühlet kaldığını belirten Akar, şöyle konuştu:

“Bu seçimlerin temel özelliği zihniyet sıkıntısı. Milletimizin ferasetine güveniyoruz. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin emekleri, uzun müddettir yaptığımız çalışmalarla terör konusunda kıymetli aralıklar aldık. Ama artık kimileri çıktı, teröristlerle konuşuyor, teröristlerin taleplerini açıklıyor. ‘Teröristleri içeriden çıkaracağız’, ‘Bütün kazanımlarımızdan vazgeçeceğiz’ diyorlar. Bunun manası ‘biz 20 sene geri gideceğiz’. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bunu milletimize havale ediyoruz. Milletimizin feraseti ile bunlara müsaade etmeyeceğine inanıyoruz.”

Konuşmasına verdiği bir ‘otobüs’ örneği ile sürdüren Akar, şöyle devam etti: “Teröristler bir otobüsteler, PKK sürücü mahallinde oturuyor. Bunun yanına HDP gelmiş, ardına da Millet İttifakı gelmiş oturmuş. Bu İttifak’ın içinde daha evvel sizinle, bizimle oturmuş beşerler var. Bunlara Allah akıl, fikir versin. Bunlar bir koltuk uğruna fikirlerini değiştirmişler. Bu kadar çaba edildi, uğraş gösterildi. Tekrar PKK ile iş tutmak, onlarla birlikte olmak, bu kazanımlardan vazgeçmek ülkemize, milletimize, bayrağımıza, sancağımıza ihanettir. Buna müsaade etmeyeceğiz.”

Öte yandan, ağır ilgi gösterilen faaliyet öncesinde Akar’a ‘Ömer Halis’ isimli bir çocuk tarafından Türk bayrağı armağan edildi. Akar alkışlar ortasında kendisine verilen bayrağı öperek teslim aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Göç – Siyaset